Maciek Wojcieszuk Quintet oraz HoTS wystąpią w sierpniu podczas koncertów w klubie Jazz Room w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Maciek Wojcieszuk Quintet zagra 7 sierpnia (piątek). To laureat pierwszego miejsca na Festiwalu Jazzowym w Getxo 2015. Celem inicjatywy Wojcieszuka jest przedstawienie autorskiej wizji muzyki perkusisty, który jest liderem zespołu.

Twórczość Maćka Wojcieszuka to wypadkowa doświadczeń zarówno na gruncie muzyki jazzowej, jak i innych gatunków, m.in. muzyki rockowej, celtyckiej, teatralnej, folku bałkańskiego oraz wielu innych projektów, w jakich ma przyjemność brać udział.

Maćkowi podczas koncertów towarzyszą: Paweł Palcowski (trąbka), Kuba Łępa (saksofon altowy), Paulina Atmańska (fortepian), Adam Tadel (kontrabas). Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety dostępne w klubie: 20 zł (przedsprzedaż) 30 zł (w dniu koncertu).

Tydzień później (14 sierpnia) w Jazz Roomie zespół HoTS zagra wyłącznie autorskie kompozycje nawiązujące do tradycji europejskiego jazzu.

HoTS powstał w 2011r. Nie jest to jednorazowy projekt muzyczny, ale wspólna długofalowa praca i muzykowanie. Ich muzyka to wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu gitarzysty Mikołaja Poncyljusza. Przez trzy lata działalności zagrali około 30 koncertów w Polsce.

Advertisement

Brali udział w festiwalu Fama, gdzie pod dyrekcją Włodka Pawlika tworzyli projekt pod nazwą „Laboratorium muzyki – We are from here”, z którym grali także na festiwalu „wszystkie strony świata” w Puławach.

HoTS, oprócz Mikołaja Poncyliusza, tworzą: Radek Nowak (trąbka), Bartosz Tkacz (saksofon tenorowy), Adam Prokopowicz (kontrabas), Kuba Kinsner (perkusja).

Bilety na ten koncert w cenie 15 zł dostępne w klubie. Początek o godz. 20:00.

Jazz Klub znajduje się na pierwszym piętrze Grand Hotelu przy ul. Kościuszki 9. Rezerwacji można dokonywać dzwoniąc na numer: 506 484 362.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama