Zdjęcie: KWP Rzeszów

Uwaga, kierowcy. W piątek na podkarpackich drogach rozpoczęła się policyjna akcja „Sierpniowy weekend 2017”, która potrwa do wtorku.

W dniach 11-15 sierpnia podkarpacka policja spodziewa się większego ruchu na drogach. W związku z tym pojawi się na nich więcej funkcjonariuszy. – Będą dbać, aby ruch na głównych trasach odbywał się płynnie – zapowiada Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Najważniejszym zadaniem policjantów ruchu drogowego i prewencji  podczas pięciodniowej akcji „Sierpniowy weekend” jest dbanie o bezpieczeństwo kierowców i pieszych, ale także minimalizowanie zatorów i rozładowywanie komunikacyjnych korków.

W razie potrzeby policjanci ręcznie będą kierować ruchem na drodze czy skrzyżowaniu. Funkcjonariusze będą konsekwentnie reagować na wykroczenia, szczególnie te, które najczęściej prowadzą do wypadków: przekraczanie dozwolonej prędkości, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, wymuszanie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych, wyprzedzanie wbrew regułom ruchu drogowego.

Policja przypomina o zasadach bezpiecznego podróżowania.

– Wszyscy w pojeździe – kierowca i pasażerowie – muszą zapinać pasy bezpieczeństwa. Dzieci należy przewozić w fotelikach albo na podstawkach. Trzeba właściwie rozmieścić i przymocować bagaż w samochodzie. Gdy panują wysokie temperatury, a wybieramy się w daleką podróż, pamiętajmy o zaplanowaniu postojów i zabraniu w podróż zapasów wody – dodają policjanci.  

Nie zapominajcie też o tym, że osoba wsiadająca za kierownicę musi być trzeźwa.

Ponadto 15 sierpnia od godz. 8:00 do 22:00 będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama