Sierż. szt. Krzysztof Portas najlepszym „Policjantem Ruchu Drogowego 2019” [FOTO]

Reklama

Sierż. szt. Krzysztof Portas z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie został najlepszym „Policjantem Ruchu Drogowego 2019” na Podkarpaciu. 

 

Podkarpacki finał ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2019” odbywał się dwuetapowo. W rywalizacji brało udział 22 policjantów drogówki. Reprezentowali oni każdą komendę miejską i powiatową policji na Podkarpaciu oraz komendę wojewódzką. Rywalizowali w sześciu konkurencjach. 

W czwartek, w pierwszym etapie eliminacji, funkcjonariusze rozwiązywali test ze znajomości przepisów, a następnie na terenie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu strzelali z broni służbowej i pod okiem jurorów prezentowali swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy.

Druga część konkursu odbyła się w Sanoku. Pierwszą konkurencję rozegrano na skrzyżowaniu ulic Królowej Bony, Mickiewicza i Staszica. Zadaniem policjantów było sprawdzenie swoich umiejętności podczas kierowania ruchem. W tej konkurencji wiele zależało od zachowania kierowców i ich reakcji na wydawane przez policjanta sygnały.
 
Po jej zakończeniu, na placu przy hali Arena Sanok, na ul. Królowej Bony, odbyła się jazda sprawnościowa motocyklem. – Zadaniem policjantów było pokonanie toru, w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą liczbą błędów – poinformowała podkom. Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Następnie policjanci przesiedli się do radiowozu. Na pokrywie silnika samochodu umieszczony był talerz z piłką tenisową. W tej konkurencji liczyła się przede wszystkim precyzja prowadzenia pojazdu służbowego. Dodatkowo policjant musiał zatrzymać pojazd, wysiąść z niego, przebiec określony dystans, po czym kontynuował pokonywanie toru przeszkód.

Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji najlepszym policjantem okazał się sierż. szt. Krzysztof Portas z Referatu Zabezpieczenia Dróg i Autostrad Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Drugie miejsce zajął mł. asp. Marcin Opałacz z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, a trzecie mł. asp. Grzegorz Zabój z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Puchary wręczył zwycięzcom zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Krośnie i Przemyślu, a także przez Krajowe Centrum BRD.

Sierż. szt. Krzysztof Portas i mł. asp. Marcin Opałacz reprezentować będą podkarpacką policję w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama