Zdjęcie: Pixabay

Podkarpacie jest jednym z trzynastu województw dla których w sobotę (11 marca) wydano ostrzeżenie o silnym wietrze z opadami śniegu. 

Ostrzeżenie będzie obowiązuje do godz. 21:00. Średnia prędkość wiatru wynosi do 40 km/h, w porywach może wiać nawet do 80km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Ostrzeżenie obowiązuje w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Krośnie oraz powiatach: rzeszowskim,  brzozowskim, dębickim, jasielskim, kolbuszowskim, krośnieńskm, leżajskim, łańcuckim, mieleckim, niżańskim, ropczycko-sędziszowskim, sanockim, stalowowolskim, strzyżowskim i tarnobrzeskim.

Do godz. 23:00 silny wiatr może występować w powiatach: bieszczadzkim, jarosławskim, leskim, lubaczowskim, przemyskim, przeworskim i w Przemyślu.

Z kolei w sobotę od godz. 18:00 do niedzieli – do godz. 8:00 obowiązuje na Podkarpaciu ostrzeżenie o oblodzeniu. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. – Będzie ślisko – uważajcie na siebie – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

W niedzielę (12 marca) na Podkarpaciu meteorolodzy przewidują przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. C do 5 st. C, w rejonach podgórskich od –2 st. C do 1 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama