Zdjęcie: Policja.pl

Przez pięć lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa, który został skazany za przestępstwa pedofilskie, został zatrzymany przez policjantów.

Wojciecha S. namierzyli policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W ręce policjantów mężczyzna wpadł w środę rano na terenie województwa wielkopolskiego.

Jak podaje podkarpacka policja, mieszkaniec Rzeszowa od pięciu lat był poszukiwany listem gończym. Wydał go w 2011 r. Sąd Rejonowy w Przeworsku, który skazał Wojciecha S. na trzy lata więzienia za przestępstwa pedofilskie. Nie trafił on jednak do aresztu.

– Mężczyzna uciekł – mówi Anna Klee z podkarpackiej policji.

Za 52-latkiem wydano również Europejski Nakaz Aresztowania. Przez pięć lat policjanci poszukiwali mężczyzny, który ukrywał się na terenie całego kraju. Po publikacjach wizerunku Wojciecha S., z kilku miejscowości z całej Polski do policjantów dotarły informacje, że osoba podobna do poszukiwanego przebywa na ich terenie.

Policjanci szczegółowo sprawdzili wszystkie te sygnały. Niestety, żadna z tych informacji nie przyczyniła się do zatrzymania mieszkańca Rzeszowa.

W ostatnim czasie policyjne ustalenia zawęziły znacznie teren poszukiwań. Funkcjonariusze dowiedzieli się, gdzie Wojciech S. się ukrywa. W środę rano, w jednej z miejscowości województwa wielkopolskiego, policjanci z zespołu poszukiwań czekali na 52-latka.

– Próbował jeszcze uciekać swoim samochodem, ale szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Trafił do aresztu w Poznaniu – poinformowała podkarpacka policja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama