Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Rzeszowa, który w internecie składał seksualne propozycje 14-letniej dziewczynce i umówił się z nią na spotkanie. 

Pokrzywdzona wcale nie miała 14 lat. W jej rolę wcieliła się 32-letnia mieszkanka Rzeszowa, do której na czacie internetowym odezwał się 43-letni mężczyzna. Wiedząc, że rozmawia z 14-latką, jak ustalili policjanci, składał jej seksualne propozycje i zaproponował spotkanie na terenie Rzeszowa.

– Kobieta powiadomiła policję – mówi Katarzyna Drupka, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. 

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie postanowili urządzić prowokację. Do spotkania miało dojść w poniedziałek (22 lutego) wieczorem. Kobieta umówiła się z mężczyzną. Znakiem rozpoznawczym miało być mruganie światłami samochodu, którym na przyjechał na spotkanie. 

Zamiast 14-latki, na miejsce wraz z kobietą przybyli kryminalni z rzeszowskiej komendy. Mężczyzna został zatrzymany. To 43-letni Wacław W. z Rzeszowa. 

We wtorek doprowadzono go do miejskiej prokuratury, gdzie został przesłuchany. Wacławowi W. przedstawiono zarzut składania przez internet propozycji seksualnych osobie małoletniej i dążenie do spotkania. – Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów – dodaje prokurator Katarzyna Drupka.  

– Policjanci zabezpieczyli jego telefon, laptopa oraz inne nośniki danych, które zostaną poddane analizie biegłych – twierdzi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. 

43-latkowi grozi do dwóch lat więzienia. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Prokurator zastosował wobec W. poręczenie majątkowe (10 tys. zł) i dozór policyjny – mężczyzna ma się stawiać w najbliższej jednostce policji dwa razy w tygodniu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: