Skróty łączące ul. Miłocińską z Warszawską zamknięte do wiosny

3
Reklama

Połączenie ul. Miłocińskiej z ul. Warszawską w Rzeszowie będzie bezpieczne. Drogowcy budują chodnik dla pieszych i oświetlenie. Jednak do wiosny trzeba będzie poczekać z możliwością przejazdu pod wiaduktem kolejowym łączącym te dwie ulice.

 

Trwają prace remontowe łączące ul. Miłocińską z ul. Warszawską. Od ul. Warszawskiej, od przejazdu kolejowego do wiaduktu pod linią kolejową Krajów – Medyka zostanie obustronnie poszerzona jezdnia do szerokości 5,5 m oraz wybudowany na 1,5 m chodnik o długości 10 m.

Po prawej stronie od wiaduktu na ul. Torowej częściowo prowadzony jest także remont, który w efekcie ma dać chodnik i przejście dla pieszych.

Mogłoby się wydawać, że to tylko drobne prace, jednak niezwykle przydatne dla komfortu mieszkańców, dlatego że do tej pory pod mostem kolejowym trudno było pieszym w bezpieczny sposób zmieścić się obok samochodów. Mieszkańcy zgłaszali ten problem.

– Tam nie było chodnika, było niebezpiecznie. Prezydent zdecydował, że będzie połączenie ul. Miłocińskiej z ul. Warszawską za pomocą chodniczka, żeby mama z wózkiem mogła przejść chodnikiem przez ul. Miłocińską pod wiaduktem i do ul. Warszawskiej – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Planowana jest też budowa oświetlenia drogowego i zabezpieczenie istniejących linii elektroenergetycznych i teletechnicznych. – Jakieś lampy przydałyby się w tym miejscu. Bo po zmroku to tylko z latarką można tędy przejść – mówi pan Zygmunt, jeden z okolicznych mieszkańców.

Przejazd pod wiaduktem jest skrótem łączącym osiedle Baranówkę z osiedlem Staromieście. Korzystają z niego też rowerzyści i rolkarze, bo wzdłuż ul. Warszawskiej jest droga rowerowa nadająca się, chociażby do nauki jazdy na rolkach. Przejeżdżają pod mostkiem kolejowym także mniejsze samochody dostawcze, skracając sobie w ten sposób drogę od miasta.

Kiedy prace zostaną zakończone? – Chcemy jak najszybciej. Teoretycznie do czerwca przyszłego roku. Natomiast zdecydowanie chcemy to przyspieszyć, żeby na wiosnę było inwestycja była wykonana – mówi Piotr Magdoń.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Witam;

    Chodniczki…tyle lat nie było tam chodniczków i nikt nie narzekał ale poszerzyć tego mostku nie ma komu… ruch wahadłowy korki jak 150 jeszcze cały anielski orszak samochodów oznaczonych literą “L” ludzie opamiętajcie się i jeżeli chcecie coś tam zmieniać to zacznijcie od poszerzenia mostku.
    Nie pozdrawiam

  2. Przede wszystkim, powinni poszerzyć tę drogę, żeby nie było ruchu wahadłowego. Ruch momentami tam jest bardzo utrudniony, w godzinach szczytu nie ma wielu chętnych do puszczania osób od ul. Miłocińskiej, czasem trzeba długo stać w korku…

Comments are closed.