Zdjęcie: Google Maps
Reklama

– Częścią inwestycji będzie budowa sygnalizacji świetlnej, która ułatwi m.in. wyjazd z ul. Mieszka I na ul. Lwowską – poinformował Urząd Miasta Rzeszowa. 

O rozbudowę skrzyżowania w pobliżu restauracji Mc’Donald’s apelowali do władz Rzeszowa mieszkańcy os. Mieszka I. Twierdzą, że wyjazd z ul. Mieszka I i skręt w lewo w ul. Lwowską jest bardzo trudny. Zdaniem mieszkańców sytuację poprawiłaby sygnalizacja świetlna.

Prezydent Konrad Fijołek zdecydował o przebudowie skrzyżowania. Przetarg na wybór firmy, która się tym zajmie, właśnie ogłoszono, o czym poinformował w poniedziałek Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

– Zakres prac, oprócz wspomnianej już budowy świateł, obejmie także zmianę geometrii skrzyżowania, przebudowę ul. Mieszka I na długości 120 m, w tym budowę chodnika oraz ścieżki pieszo-rowerowej – przekazał Gernand. 

Częścią inwestycji będzie także przebudowa ok. 270-metrowego odcinka ul. Lwowskiej, na którym powstaną ścieżki pieszo-rowerowe, przebudowa zatok autobusowych oraz sieci podziemnych. Będą też nasadzenia zieleni.

– Inwestycja ma być gotowa na przełomie wiosny i lata przyszłego roku – zapowiada Artur Gernand, dodając, że przebudowa skrzyżowania uda się przeprowadzić przy wykorzystaniu pieniędzy z programów Unii Europejskiej.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama