Fot. Pan Waldemar / Czytelnik Rzeszów News. Na zdjęciu awaria sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską
Reklama

Pięć interwencji związanych ze skutkami silnego wiatru odnotowali w piątek strażacy na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Ok. godz. 12:30 silny podmuch wiatru zerwał sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy i ulicy Hetmańskiej. Sygnalizacja przez kilkanaście minut wisiała na przewodach do czasu przyjazdu ekipy, która usunęła awarię. Na miejsce przyjechali także strażacy.

 – Naprawa trwała ponad godzinę. Zepsute elementy sygnalizacji zostały wymienione na nowe. Koszt wyniósł 1000 zł. Pieniądze zostaną wydane z budżetu na bieżące utrzymanie miasta – mówi Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Silny wiatr sprawił, że strażacy w Rzeszowie musieli interweniować również na ul. Żwirki i Wigury. – Przy podeschniętym drzewie zostały usunięte konary, które mogły stwarzać zagrożenie – mówią rzeszowscy strażacy.

Interweniowali również na terenie powiatu rzeszowskiego. W Stobiernej w gminie Trzebownisko silny wiatr zerwał reklamę, w Trzebosi w gminie Sokołów Małopolski strażacy usuwali drzewo, która spadło na drogę. W Krasnem z kolei wiatr zerwał część dachu budynku gospodarczego.

– Nikt w tych zdarzeniach nie ucierpiał – dodają strażacy.

Fot. Pani Karolina / Czytelniczka Rzeszów News. Na zdjęciu awaria sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską
Fot. Pani Karolina / Czytelniczka Rzeszów News. Na zdjęciu awaria sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.