Zdjęcie: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku

80 razy interweniowali w sobotę do południa podkarpaccy strażacy w związku ze skutkami silnie wiejącego wiatru w naszym regionie. W kulminacyjnym momencie prądu nie było u ok. 7000 odbiorców. 

Jak poinformował bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, strażacy głównie wyjeżdżali do usuwania połamanych konarów, gałęzi, drzew, które zatarasowały jezdnie, chodniki, posesje i zrywały linie energetyczne. 

– W 10 przypadkach pomagaliśmy zabezpieczyć uszkodzone dachy na budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Na szczęście, nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny – mówi bryg. Marcin Betleja. 

Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w powiatach: rzeszowskim, krośnieńskim i lubaczowskim. W rzeszowskich do godzin popołudniowych było ich 17, z czego 5 w samym Rzeszowie na ulicach: Jagiellońskiej, Chmaja, Okulickiego, Lisa-Kuli i Kochanowskiego.

– Tam doszło do niewielskiego uszkodzenia dachów, wiatr zerwał również gałęzie –  usłyszeliśmy w rzeszowskiej PSP. Pod Rzeszowem sporo interwencji było w miejscowościach gmin Tyczyn i Chmielnik, m.in. w Woli Rafałowskiej, Borku Starym i Błędowej Tyczyńskiej.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

7000 odbiorów bez prądu 

Silnie wiejący wiatr w całym województwie zrywał linie energetyczne. W sobotę rano, w kulminacyjnym momencie, prądu nie było u ok. 7000 odbiorców – od Mielca, Tarnobrzega, Rzeszowa, aż na południe Podkarpacia – rejony Krosna, Jasła, Sanoka i w Bieszczadach.

– Uszkodzonych było 15 odcinków linii średniego napięcia, wyłączonych było 190 stacji transformatorowych średniego na niskie napięcie – przekazał nam Łukasz Boczar z PGE Dystrybucja. Po godz. 14:00 prądu wciąż nie było u ok. 400 odbiorów.

– Najwięcej w powiatach rzeszowskim i sanockim. Uszkodzone są aktualnie dwa odcinki linii średniego napięcia. Wiatr się uspokaja, przewidujemy, że do końca dnia wszystkie awarie zostaną usunięte – dodał Boczar. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama