Reklama

150 tys. zł będzie kosztowało wylanie asfaltu pod Mostem Zamkowym w Rzeszowie. Slalom Park dla rolkarzy ma być gotowy do końca października.

Miasto rozstrzygnęło przetarg na inwestycję. Do Zarządu Zieleni Miejskiej złożono trzy oferty. Przetarg wygrała firma Drozdbud z Rymanowa Zdroju.

Inwestycja będzie droższa niż zakładano. Początkowo mówiono, że Slalom Park będzie kosztował 70 tys. zł, na czerwcowej sesji radni zdecydowali, że na inwestycję przeznaczą 130 tys. zł. Ostatecznie koszt budowy Slalom Parku zamknie się w kwocie 150 tys. zł.

Firma Drozdbud ma zaprojektować dokumentację i wylać asfalt.

– Umowę mamy podpisaną, jako „Zaprojektuj i wybuduj razem”. W tej chwili kończą się prace projektowe i będziemy przystępować do inwestycji, której realizacja ma nastąpić do końca października – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

O zagospodarowanie placu pod Mostem Zamkowym walczyło Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowego. W maju zorganizowali happening, który pokazał, jak rolkarzom bardzo zależy na tym, by mieć profesjonalne miejsce do jazdy na rolkach.

– To jest idealne miejsce. Jest ogromna przestrzeń. Wystarczy wylać asfalt. Mamy darmowe zadaszenie, darmowe oświetlenie i mamy darmową klimatyzację – mówił Konrad Tomaka z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Rolkowego.

Urzędnicy zapewniali, że Slalom Park zostanie wybudowany jeszcze przed wakacjami. Na obietnicach się skończyło, bo okazało się, że trzeba przygotować dokumentację projektową.

(sl)

redakcja@rzeszow

Reklama