Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Sławek Uniatowski

W dniach 25-26 kwietnia w Rzeszowie odbędzie się 12. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”. Trwa sprzedaż biletów na Koncert Galowy. Gwiazdą będzie Sławek Uniatowski.

Organizatorem „Piosenki w Meloniku” jest Rzeszowski Dom Kultury. Festiwal łączy tematykę aktorską, filmową i musicalową, został stworzony w 2011 roku przez RDK w następstwie zwycięstwa w ogólnopolskim konkursie „Dom z Wyższą Kulturą”.

Ambasadorem festiwalu od 2023 roku jest Robert Janowski, piosenkarz, aktor i prezenter telewizyjny. Najlepsi wokaliści w tym roku spotkają się w Rzeszowie już po raz dwunasty. Skonfrontują swoje talenty przed gwiazdorskim jury oraz publicznością.

Dwudniowy festiwal obędzie się w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83.

25 kwietnia o 10:00 rozpocznie się finał z udziałem zakwalifikowanych wokalistów z całej Polski. Ich występy oceni jury: Robert Janowski, Sławek Uniatowski – wokalista, kompozytor oraz Ela Węgrzynowska – wokalistka, aktorka musicalowa i pianistka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Finaliści zawalczą o festiwalowe statuetki oraz tegoroczne Grand Prix – nagrodę w wysokości 5000 zł ufundowaną przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP oraz voucher na nagranie singla w ERDEK Studio. Wstęp na przesłuchania jest bezpłatny.

26 kwietnia o 19:00 odbędzie się Koncert Galowy, który poprowadzi Robert Janowski. Wystąpią wszyscy laureaci festiwalu, gwiazdą wieczoru będzie Sławek Uniatowski, finalista IV edycji „Idola”, uczestnik „Tańca z gwiazdami” oraz polskich preselekcji do Eurowizji.

Bilety na koncert kupić można na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl oraz w siedzibie RDK przy ul. Staromiejskiej 43a – od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-15:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama