Podkarpackie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej zarejestrowały listę z podpisami poparcia kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

Komitet Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy, jako czwarty na Podkarpaciu, złożył listy z podpisami. – Przekroczyliśmy nasz ustawowy obowiązek. Pod listami podpisało się prawie 30 tys. osób. To największa liczba, jaka do tej pory wpłynęła do komisji – informował szef sztabu wyborczego SLD-UP Konrad Fijołek. – Chciałbym jednak podkreślić, że to SLD wprowadzało Polskę do Europy i tym razem chcielibyśmy wprowadzić więcej Europy do Polski.

Listę kandydatów SLD-UP do Parlamentu Europejskiego otwiera poseł Tomasz Kamiński, przewodniczący SLD na Podkarpaciu. – To dla mnie zaszczyt i przyjemność, że oprócz mnie na tej liście jest dziewiątka wspaniałych ludzi, którzy reprezentują całe województwo i różne grupy społeczne i zawodowe – mówił Kamiński. – Do tych wyborów idziemy jako jedyna lewicowa partia w Polsce. SLD należy do partii europejskich socjalistów oraz do frakcji socjalistów i demokratów, a te wybory zdecydują o tym, która frakcja będzie w Parlamencie Europejskim przewodzić.

Kamiński wierzy, że po kolejnych wyborach w PE będzie przewodzić ich frakcja, na czele z Martinem Schulzem. Mówił, że rządy lewicy w najbliższej kadencji oznaczają równy wzrost gospodarczy dla wszystkich regionów UE, a zwłaszcza dla tych, które tak jak Polska późno wstąpiły do rodziny europejskiej. – A to oznacza wyrównywanie szans rozwojowych, zwłaszcza dla naszego województwa. Tu będą płynęły środki, bo to jest w naszym programie – przekonywał Kamiński.

Dodał, że SLD zależy również na bezpieczeństwie energetycznym oraz wspólnej polityce energetycznej. – Jednak naszym głównym hasłem jest „Po pierwsze człowiek” – mówił Tomasz Kamiński. – Chadecja, która obecnie rządzi w PE, kładzie nacisk na to by wspierać instytucje bankowe i finansowe, które są przyczyna kryzysu w całej Europie. My mówimy dość tego, dość wspierania dużych instytucji bankowych i spekulantów. Chcemy wspierać obywateli UE, bo aż 27 mln z nich jest bez pracy i na to SLD będzie kładł nacisk.

Przed komitetem SLD-UP listy z podpisami poparcia kandydatów zarejestrowały trzy komitety – Polska Razem, Twój Ruch-Europa Plus i Platforma Obywatelska. Termin rejestracji mija 15 kwietnia.

Podkarpacka lista SLD-UP

1. Tomasz Kamiński

2. Helena Warda

3. Janusz Konieczny

4. Krystyna Leśniak – Moczuk

5. Wojciech Domaradzki

6. Barbara Wachałowicz

7. Bronisław Tofil

8. Daniel Kozdęba

9. Przemysław Jednacz

10. Anna Kowalska

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama