Ale podstawowy warunek nadal nie został spełniony. Tadeusz Ferenc wciąż nie podjął decyzji, czy będzie się ubiegał o czwartą kadencję prezydenta Rzeszowa.

W poniedziałek poseł Tomasz Kamiński, przewodniczący SLD na Podkarpaciu, na swoim Facebooku napisał: „Dzisiaj na swym posiedzeniu Rada Miejska SLD jednomyślnie udzieliła poparcia Tadeuszowi Ferencowi w przyszłorocznych wyborach samorządowych na Prezydenta Rzeszowa. Brawo”.

Decyzja SLD, że poprze Ferenca w następnych wyborach nie jest żadnym zaskoczeniem. Politycy Sojuszu zdają sobie sprawę z tego, że to nie oni dyktują warunki w tej grze. To Ferenc mógłby przebierać w ofertach. Choć należy do SLD, to się z tym nie obnosi. Ta zmyślna strategia prowadzona przez Ferenca od wielu lat dała mu już wygrane w trzech wyborach. Tadeusz Ferenc rządzi w Rzeszowie od 2002 roku i nie widać na horyzoncie kandydata, który mógłby mu zagrozić.

Poseł Kamiński potwierdza, że uchwała SLD o poparciu Tadeusza Ferenca w przyszłorocznych wyborach nie jest równoznaczna z decyzją, że Ferenc powalczy o czwartą kadencję. Tego do dzisiaj nie wiadomo. Tomasz Kamiński mówi Rzeszow-News.pl, że dla rzeszowskiego SLD Ferenc jest naturalnym kandydatem na kolejną kadencję.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Uchwała jest także sygnałem od rzeszowskiej lewicy do prezydenta, iż nasze środowisko widzi w jego osobie prezydenta Rzeszowa na kolejną kadencję. Mamy nadzieje, że Tadeusz Ferenc będzie się ponownie ubiegał o funkcje prezydenta i wierzymy, że nim zostanie, bo to najlepszy prezydent w historii Rzeszowa – uważa poseł Kamiński.

– Od 2002 roku, odkąd prezydentem został Tadeusz Ferenc, Rzeszów zmienił sie znacznie. Dzisiaj w całej Polsce i nie tylko nasze miasto przedstawiane jest, jako wzór rozwoju i dobrego zarządzania. Przez te prawie 12 lat budżet miasta zwiększył sie trzykrotnie a środki na inwestycje prawie sześciokrotnie. W 2002 roku Rzeszów, jeśli chodzi o obszar, był najmniejszym miastem wojewódzkim w Polsce. Od tamtego czasu swój obszar powiększył dwukrotnie. To Rzeszów, jako jedno z nielicznych miast w Polsce, jest miejscem, gdzie przybywa ludności a nie miastem wyludniającym się. To właśnie w Rzeszowie szkoły i przedszkola są budowane, a nie zamykane. Nie byłoby tego gdyby nie dobry prezydent, gdyby nie odważne i przyszłościowe decyzje – twierdzi Tomasz Kamiński.

Na koniec dodaje: – Komu zależy na dalszym rozwoju naszego miasta, powinien zrobić wszystko, aby Tadeusz Ferenc nadal był prezydentem Rzeszowa. Z faktami, liczbami i statystykami nie można dyskutować nawet ze względu na różnice polityczne.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama