Śliczny Adaś pierwszym rzeszowianinem w 2019 roku. Prezenty od Tadeusza Ferenca [FOTO]

14
Reklama

Adaś – urodził się 1 stycznia 2019 roku kilka minut po godz. 3:00. Waży 3620 gram, ma 58 cm wzrostu i jest pierwszym mieszkańcem Rzeszowa, który na świat przyszedł w tym roku. Rodzice chłopca są dumni i szczęśliwi z drugiego już syna.

 

Pięknej tradycji stało się zadość. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, ponownie odwiedził pierwszego rzeszowianina, który w tym roku przyszedł na świat w szpitalu Pro-Famillia. Tadeusz Ferenc w środę przed południem powitał Adasia wraz z jego rodziną. Adaś urodził się dokładnie o godz. 3:05. Chłopiec waży 3620 gram i ma 58 cm wzrostu, dostał 10 punktów w skali Apgar.

Adaś jest bardzo spokojnym i grzecznym chłopczykiem. Blask fleszy, kamery i tłumy ludzi, które odwiedziły go w drugi dzień jego życia, nie robiły na nim wrażenia. Maluszek grzecznie leżał w beciku, który trzymała jego mama.

Chłopczyk jest synkiem dumnego taty Roberta Lipy i szczęśliwej mamy Elżbiety Lipy oraz bratem 4-letniego Leosia. – Akcja porodowa zaczęła się w Sylwestra około godz. 20:40. Szybko wsiedliśmy do samochodu i przyjechaliśmy do szpitala. Po godzinie 3:00 na świat przyszedł Adaś. To był nasz świetny prezent noworoczny – mówi pan Robert.

Mama uroczego chłopca drugi swój poród określa, jako trudniejszy. – Wody odeszły mi szybko, ale bardzo ciężko było wywołać akcję porodową. Cały zespół medyczny bardzo mi pomógł, aby wszystko przebiegło w miarę sprawnie. Było ciężej niż za pierwszym razem, ale najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło – mówi pani Elżbieta.

– Adaś jest bardzo wyczekiwanym i upragnionym dzieciątkiem. Sama radość – dodaje. – Ucieszyliśmy się, że będzie synek. Od razu pomyśleliśmy o Leosiu, że będzie miał brata i będzie miał się z kim bawić. Lepiej się dogadają. Płeć nie była tak naprawdę ważna. Najważniejsze, by dziecko było zdrowe – mówi dumna mama.

Państwo Lipowie mieszkają na os. Słoneczny Stok. Pan Robert pracuje w branży budowlanej, pani Elżbieta z kolei jest magistrem socjologii. Pracowała jako kierownik restauracji. Obecnie jest na zwolnieniu lekarskim.

Prezydent Tadeusz Ferenc pogratulował rodzicom pięknego synka. – Bardzo cieszymy się z narodzin chłopca. Będzie doskonałym obywatelem naszego miasta – mówił prezydent Rzeszowa. Rodzicom maluszka wręczył list gratulacyjny, misia oraz 2000 zł na wyprawkę dla dziecka.

Adaś jest jednym z trójki mieszkańców Rzeszowa i jednym z 17 dzieci, które 1 stycznia 2019 roku na świat przyszły w szpitalu Pro-Familia. – To sukces całego naszego personelu – mówi Janusz Kidacki, dyrektor ds. medycznych w Pro-Familii. W ub. roku w tym szpitalu odbyło się 4609 porodów.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

14 KOMENTARZE

  1. Codziennie rano poproszę takie dobre wieści ile mojemu kochanemu miastu przybyło dzieci. Człowiek rano pijąc kawę powinien tylko takie czytać. Serio piszę. Odliczanie do 200 000 tysięcy czas zacząć na portalu.

  2. Cicho bo tłumacze. Adaś jest pierwszym rzeszowianinem czyli mieszkańcem Rzeszowa, który się tu urodził. Tomuś jest pierwszym dzieckiem, który się urodził w Rzeszowie, ale będzie mieszkał i płacił podatki poza Rzeszowem.
    Kapewu?

Comments are closed.