Śliczny Adaś pierwszym rzeszowianinem w 2019 roku. Prezenty od Tadeusza Ferenca [FOTO]

Reklama

Adaś – urodził się 1 stycznia 2019 roku kilka minut po godz. 3:00. Waży 3620 gram, ma 58 cm wzrostu i jest pierwszym mieszkańcem Rzeszowa, który na świat przyszedł w tym roku. Rodzice chłopca są dumni i szczęśliwi z drugiego już syna.

 

Pięknej tradycji stało się zadość. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, ponownie odwiedził pierwszego rzeszowianina, który w tym roku przyszedł na świat w szpitalu Pro-Famillia. Tadeusz Ferenc w środę przed południem powitał Adasia wraz z jego rodziną. Adaś urodził się dokładnie o godz. 3:05. Chłopiec waży 3620 gram i ma 58 cm wzrostu, dostał 10 punktów w skali Apgar.

Adaś jest bardzo spokojnym i grzecznym chłopczykiem. Blask fleszy, kamery i tłumy ludzi, które odwiedziły go w drugi dzień jego życia, nie robiły na nim wrażenia. Maluszek grzecznie leżał w beciku, który trzymała jego mama.

Chłopczyk jest synkiem dumnego taty Roberta Lipy i szczęśliwej mamy Elżbiety Lipy oraz bratem 4-letniego Leosia. – Akcja porodowa zaczęła się w Sylwestra około godz. 20:40. Szybko wsiedliśmy do samochodu i przyjechaliśmy do szpitala. Po godzinie 3:00 na świat przyszedł Adaś. To był nasz świetny prezent noworoczny – mówi pan Robert.

Mama uroczego chłopca drugi swój poród określa, jako trudniejszy. – Wody odeszły mi szybko, ale bardzo ciężko było wywołać akcję porodową. Cały zespół medyczny bardzo mi pomógł, aby wszystko przebiegło w miarę sprawnie. Było ciężej niż za pierwszym razem, ale najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło – mówi pani Elżbieta.

– Adaś jest bardzo wyczekiwanym i upragnionym dzieciątkiem. Sama radość – dodaje. – Ucieszyliśmy się, że będzie synek. Od razu pomyśleliśmy o Leosiu, że będzie miał brata i będzie miał się z kim bawić. Lepiej się dogadają. Płeć nie była tak naprawdę ważna. Najważniejsze, by dziecko było zdrowe – mówi dumna mama.

Państwo Lipowie mieszkają na os. Słoneczny Stok. Pan Robert pracuje w branży budowlanej, pani Elżbieta z kolei jest magistrem socjologii. Pracowała jako kierownik restauracji. Obecnie jest na zwolnieniu lekarskim.

Prezydent Tadeusz Ferenc pogratulował rodzicom pięknego synka. – Bardzo cieszymy się z narodzin chłopca. Będzie doskonałym obywatelem naszego miasta – mówił prezydent Rzeszowa. Rodzicom maluszka wręczył list gratulacyjny, misia oraz 2000 zł na wyprawkę dla dziecka.

Adaś jest jednym z trójki mieszkańców Rzeszowa i jednym z 17 dzieci, które 1 stycznia 2019 roku na świat przyszły w szpitalu Pro-Familia. – To sukces całego naszego personelu – mówi Janusz Kidacki, dyrektor ds. medycznych w Pro-Familii. W ub. roku w tym szpitalu odbyło się 4609 porodów.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama