Podkarpacki Park Naukowo – Technologiczny zostanie rozbudowany. Obok działającego na terenie parku Inkubatora Technologicznego w Jasionce planowana jest budowa dwóch dodatkowych hal o powierzchniach ponad 3,5 tys. m2 i ponad 4,5 tys. m2.


W obydwu obiektach zostanie wydzielona część produkcyjna oraz socjalno – biurowa. Docelowo zatrudnienie znajdzie tam 125 osób. Szacunkowy koszt inwestycji to około 23 mln zł. Pieniądze na rozbudowę Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego chce pozyskać z programu Rozwój Polski Wschodniej, w ramach którego został ogłoszony nabór na listę projektów indywidualnych. Możliwe jest uzyskanie dofinansowania w wysokości 90 proc. Inwestycja będzie realizowana w partnerstwie z samorządem województwa.

– Na podstawie dotychczasowego doświadczeń w zarządzaniu Preinkubatorem Akademickim PPNT oraz Inkubatorem Technologicznym Agencja, widać, że jest duże zainteresowanie powierzchniami do wynajęcia przez przedsiębiorców. Obecnie powierzchnie Preinkubatora Akademickiego są wynajęte w 100 proc., zaś Inkubatora Technologicznego działającego od 9 miesięcy w 90 proc. – poinformował Tomasz Leyko z Departamentu Organizacyjnego Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

rzeszownews@gmail.com
Na zdjęciu Inkubator Technologiczny w Jasionce
Zdjęcie: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego

rzeszownews@gmail.com

Reklama