Reklama

Trudne warunki na podkarpackich drogach. W Nienadówce w powiecie rzeszowskim z powodu śliskiej nawierzchni ciężarówki na 1,5 godz. zablokowały ruch na DK 19. Od rana na Podkarpaciu doszło do ok. 40 kolizji.

[Not a valid template]

 

Do Nienadówki służby wysłały piaskarki. Ruch przywrócono po godz. 11:00. Do innego zdarzenia doszło także na drodze pomiędzy Nizinami a Orłami w powiecie przemyskim. Ok. godz. 8:00 kierujący hyundaiem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka citroenem.

W wypadku ranna została 31-letnia kierująca citroenem. Kobietę z urazem głowy przewieziono do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci. Droga w tym miejscu będzie zablokowana. Funkcjonariusze kierują samochody na wyznaczone objazdy. Kierujący hyundaiem był trzeźwy.

Do kolejnego zdarzenia doszło ok. godz. 9:30 w Jeżowem w powiecie niżańskim kierująca oplem wpadła w poślizg, zjechała do rowu, gdzie samochód przewrócił się na dach. Kierującej nic poważnego się nie stało.

– W wielu miejscach na drogach naszego województwa panują dzisiaj trudne warunki. Marznący deszcze i śnieg powodują, że jest bardzo ślisko – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Od rana na podkarpackich drogach doszło do ok. 40 kolizji. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

– Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do panujących warunków, zdejmijmy nogę z gazu, na tak śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg. Zachowajmy także bezpieczne odległości między pojazdami, wystarczy chwila nieuwagi, by zatrzymać się na poprzedzającym nas samochodzie – dodają policjanci.

Marcin Klader, Czytelnik Rzeszów News, przesłał nam film swojego autorstwa z sytuacji drogowej w Sokołowie Małopolskim.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.