Zdjęcie: Materiały Portu Lotniczego w Jasionce

Rzeszowska firma Trans-Europa będzie woziła pasażerów ze słowackich Koszyc na lotnisko w Jasionce. Jeszcze w tym tygodniu ma ruszyć sprzedaż biletów. 

Połączenie autobusowe Koszyce – Jasionka przez Preszow, Barwinek, Krosno i Rzeszów zostanie uruchomione 30 kwietnia. Data nie jest przypadkowa, bo wtedy odbędzie się inauguracyjne bezpośrednie połączenie z Jasionki do Nowego Jorku. W połowie lutego władze Podkarpacia podpisały porozumienie z władzami Kraju Preszowskiego o uruchomieniu połączeń autobusowych

Już wiadomo, że pasażerów na trasie Koszyce – Jasionka wozić będzie firma Trans-Europa z Rzeszowa. Podobnie będzie z kursem powrotnym. Po wylądowaniu samolotu z Nowego Jorku i odebraniu bagaży, podróżujący ze Słowacji będą mogli wrócić do Preszowa i Koszyc. Z kursów powrotnych na Słowację będą mogli skorzystać także podróżni wracający samolotem z Tel Avivu. Połączenia Rzeszowa ze stolicą Izraela ruszyły 11 marca.

Ceny biletów z Koszyc do Jasionki jeszcze nie zostały zatwierdzone, ale wstępny cennik jest już znany.

– Bilet w jedną stronę będzie kosztował ok. 70 zł. Płacić będzie można także w euro – w granicach 17-20. W obie strony cena biletu prawdopodobnie wyniesie 33 euro. Przewidujemy zniżki. Na 50-procentowe upusty mogą liczyć dzieci do 12. roku życia. Dla młodzieży uczącej od 13. do 26. roku życia oraz osób powyżej 60 lat zniżka wyniesie 10 proc. Taką samą zniżkę będziemy stosować dla grup powyżej 10 osób – mówią nam przedstawiciele Trans-Europa.

Podróż na trasie Koszyce-Jasionka i z powrotem ma trwać około czterech godzin. Połączenia będą obsługiwane przez nowe 59-miejscowe autokary lub busy 15-20-osobowe. Z Jasionki wyjazdy planowane są w niedzielę o 23:55, w poniedziałek o 11:00, a z Koszyc w poniedziałki o 6:30 (przyjazd 11:00) i 16:30 (przyjazd 21:00).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Sprzedaż biletów ma ruszyć jeszcze w tym tygodniu za pośrednictwem strony www.trans-europa.pl

W czwartek w Preszowie odbyło się kolejne robocze spotkanie w sprawie uruchomienia połączeń Koszyce – Jasionka. Rozmowy przedstawicieli Podkarpacia i Kraju Preszowskiego dotyczyły przede wszystkim promocji lotów i działań informacyjnych.

Zachęcamy naszych sąsiadów z Kraju Preszowskiego do korzystania z Portu Lotniczego w Jasionce, bo to dla nich najbliższe lotnisko oferujące bezpośrednie loty transkontynentalne. Liczymy, że informacja o nowym połączeniu dotrze również do Słowaków mieszkających w USA. Mamy sygnały że mieszkańcy z Kraju Preszowskiego są również zainteresowani nowym połączeniem do Tel Avivu – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego w Jasionce.

Chcemy, żeby informacja o kursach do Jasionki dotarła do jak największej grupy Słowaków i Polaków. Docelowo liczymy, że tych kursów będzie więcej i będą nimi podróżować pasażerowie, którzy będą chcieli również zwiedzić nasze regiony, gdzie przecież atrakcji turystycznych nie brakuje – dodaje Jozef Cvoliga, dyrektor Urzędu Kraju Preszowskiego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama