Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Policjantom udało się ściągnąć 23-letniego mężczyznę z okna mieszkania na czwartym piętrze jednego z bloków przy ulicy Ofiar Katynia w Rzeszowie.

Akcja służb zakończyła się kilka minut po godzinie 15:00. Młody mężczyzna został wyprowadzony do karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia – w bloku nr 10 przy ul. Ofiar Katynia.

– Mężczyzna jest zaopatrywany, prawdopodobnie zostanie przewieziony do szpitala – przekazał nam niedługo po zakończeniu akcji podinsp. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Przed ściągnięciem 23-latka z okna, pierwsze negocjacje z mężczyzną prowadziła policjantka, potem do mieszkania przyjechali policyjni negocjatorzy z komend miejskiej i wojewódzkiej w Rzeszowie. Po prawie trzech godzinach, udało się mężczyznę ściągnąć. 

Jak wcześniej podawaliśmy, w czwartek (24 listopada), około godz. 12:15, policja została poinformowana, że jeden z lokatorów wywołał awanturę w mieszkaniu na czwartym piętrze. Wezwano także strażaków, którzy wyważyli drzwi mieszkania. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Po wejściu do środka okazało się, że 23-latek usiadł w oknie – relacjonował podinsp. Adam Szeląg. Kontakt z mężczyzną był utrudniony, prawdopodobnie był pod wpływem środków odurzających, wykażą to późniejsze badania.

Strażacy przyjechali z drabiną i skokochronem, pojawiła się również ekipa pogotowia ratunkowego. Z relacji świadków wynikało, że 23-latek był zakrwawiony, mężczyzna groził, że wyskoczy z mieszkania, wyrzucał przez okno domowe rzeczy.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama