O rozwiązaniach informacyjno-komunikacyjnych inteligentnych miast będą w środę na Uniwersytecie Rzeszowskim dyskutować uczestnicy Smart Technology. Wstęp wolny.

Konferencję organizuje powołany w ub. r. ruch miejski Rzeszów Smart City, którego inicjatorem był Konrad Fijołek, członek SLD, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszów. Fijołek zapowiadał cykl 8 konferencji, których tematem są rozwiązania mające poprawić życie mieszkańców. Środowe (20 stycznia) spotkanie odbędzie się pod hasłem Smart Technology.

– To będzie najważniejsze tego typu wydarzenie w Rzeszowie początku 2016 roku. Udało się nam bowiem zgromadzić prawdziwy technologiczny, rzeszowsko-światowy dream team. Zaproszenie do udziału przyjęli naprawdę niesamowici wizjonerzy – zachęca do udziału w konferencji Konrad Fijołek.

Kto będzie na konferencji?

Podczas Smart Technology prelegentami będą Paweł Janda i Paweł Nędzka z rzeszowskiej firmy MobiTouch, która specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań z branży mobilnej i internetowej.

Paweł Janda jest prezesem MobiTouch, z zawodu programista z zamiłowaniem do nowych technologii i ich zastosowania w marketingu. Miłośnik kreowania nowych koncepcji rozwiązań mobilnych oraz integracji istniejących już technologii w kompletne narzędzia promocyjne.

Paweł Nędzka jest dyrektorem sprzedaży w MobiTouch, pasjonują go nowoczesne zagospodarowania przestrzeni użytku publicznego oraz ideologia SmartCity.

Gościem spotkania będzie też Paweł Sokołowski z Asseco Poland, specjalista od rozwiązań ITS, autor wielu publikacji z tego zakresu.

Na liście prelegentów znaleźli się także Piotr Ochab, kierownik Laboratorium Podkarpackiego Centrum Budowlanego LAB, które uczestniczyło m.in. w najciekawszych realizacjach budowlanych w województwie jak np. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe.

Podczas Smart Technology będzie też Mateusz Tułecki, twórca konferencji InternetBeta, jednej z ważniejszych imprez dla branży związanej z internetem i nowymi technologiami, która organizowana jest w Rzeszowie.

Rzeszowski think tank?

Konferencja rozpocznie się o godz. 17:00 w auli budynku A Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana. Wstęp wolny.

– Naszą ambicją jest stworzyć rzeszowski think tank, płaszczyznę dyskusji i wymiany poglądów, nieskrępowaną sztywnymi ramami innych oficjalnych konwentykli. A przy okazji wpływać na praktyczne rozwiązania – twierdzi Konrad Fijołek.

Zapowiada, że na Smart Technology będą także urzędnicy i osoby odpowiedzialne za przygotowanie projektów unijnych dla Rzeszowa. Mają się potem zastanowić, czy wnioski i pomysły z konferencji da się wkomponować w projekty składane przez ratusz.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama