Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Psychologa na miejscu oraz pomoc psychologiczną w trzech poradniach zapewnia miasto Rzeszów. To reakcja ratusza na śmierć 3-latka w żłobku „Puchatek”.

– Już we wtorek dyrekcja żłobka rozesłała do rodziców, dzieci oraz ich opiekunów informacje, że w placówce mogą otrzymać pomoc psychologa – od godz. 7:00 do 14:00 – mówi Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Ponadto miasto uruchomiło pomoc psychologów w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 przy alei Rejtana oraz w poradni przy ulicy Hetmańskiej. Do poradni trzeba wcześniej zadzwonić i umówić się na wizytę. Pomoc uruchomiono także w Ośrodku Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej przy uli. Skubisza.

– Pomoc będzie udzielana tak długo, jak będzie taka potrzeba – słyszymy w ratuszu. 

Prokuratura zabrania mówić 

O samej tragedii w miejskim żłobku „Puchatek” przy ul. Podwisłocze na osiedlu Nowe Miasto urzędnicy nie mogą się wypowiadać, zabronili im tego prokuratorzy. Zakaz wypowiadania się ma także rzeszowska policja. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 3-letniego chłopca w środę przejęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Chłopiec zmarł w „Puchatku” we wtorek, 11 lipca. Z nieoficjalnych ustaleń RMF FM wynika, że dziecko zakrztusiło się winogronem. 

W najbliższy czwartek, 13 lipca, odbędzie się sekcja zwłok 3-latka. Prokuratura na razie nie ujawnia swoich pierwszych ustaleń po wtorkowym dramacie. Tłumaczy to dobrem śledztwa i dobrem rodziców, którzy stracili synka. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama