Zdjęcie: Policja.pl

Prawdopodobnie przyczyną śmierci 53-letniego pracownika cywilnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie było samobójstwo. 

Do zdarzenia doszło tydzień temu, we wtorek (5 października). Informacja o śmierci 53-letniego rusznikarza, który w KWP w Rzeszowie pracował od 1997 roku, do prokuratury dotarła około godz. 14:30. Zwłoki rusznikarza w policyjnym magazynie broni przy ulicy Podkarpackiej znalazł jego współpracownik. 

– Przyjmujemy, że do samego zdarzenia doszło między godz. 14:00 a 14:30. Zabezpieczyliśmy monitoring, ale obejmuje on wejście do pomieszczenia, ale nie same pomieszczenie. Na monitoringu nie słychać strzału – mówi Wojciech Przybyło, szef Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. 

Zwłoki 53-letniego mężczyzny znaleziono w jednoosobowym pomieszczeniu. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że rusznikarz prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Przystawił sobie do prawej skroni mały pistolet i oddał jeden strzał – śmiertelny. Śledztwo jest prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Prawdopodobną przyczyną samobójstwa były problemy osobiste rusznikarza – dodaje prokurator Przybyło. 53-latek pracował w dziale, który zajmuje się przyjmowaniem, deponowaniem broni, także starego typu oraz broni zarekwirowanej, np. myśliwym, którzy nielegalnie polowali na zwierzęta lub kłusownikom. Mężczyzna miał dostęp do broni. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama