Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

Fatalna jakość powietrza w Rzeszowie. Ratusz zdecydował, że w środę mieszkańcy będą mogli za darmo jeździć miejskimi autobusami. 

Od kliku dni w Rzeszowie mamy smog. W związku z tym Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, zdecydował, że w środę będzie można bezpłatnie korzystać z autobusów, obsługiwanych przez MPK. 

– Ta decyzja ma związek ze złymi prognozami dotyczącymi stanu jakości powietrza w Rzeszowie – informuje Agnieszka Siwak – Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. 

Z darmowych przejazdów autobusami będą mogli korzystać wszyscy. Informacja na ten temat będzie się wyświetlała na tablicach elektronicznych przy przystankach autobusowych. 

Po raz pierwszy bezpłatną komunikację miejską uruchomiono 17 stycznia 2018 roku. Zarząd Transportu Miejskiego szacuje, że „dzień bez biletu” kosztuje spółkę w granicach 30 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

18 KOMENTARZE

 1. Dziennie?
  Czyli do ogrzewania zużywasz 3-4 kubki gazu na dobę?
  To jest około 1,3 kW na ogrzanie domu przy około – 3, – 4°C na zewnątrz. Jeśli nie do 4-6°C w środku to koniecznie to opatentuj, a zarobisz fortunę.

 2. I tak nie było powszechnie wiadomo o smogu w poniedziałek. Wracałam jak zwykle pieszo z pracy, bo po prostu nie ma o tej porze autobusu, nie ma to jak 25 minut wdychania smogu 😉 Jak ma być duże zainteresowanie komunikacją miejską, jak nawet po 15 nie da się przejechać tych kilku przystanków kiedy jest potrzeba.

 3. Dowiedziałam się wczoraj wieczorem z tablicy elektronicznej na przystanku. Nie każdy: 1. Korzysta z internetu, 2. Akurat wchodzi na lokalne strony, 3. Ogląda codziennie tvp info (zakładam że tam podali tą informację), 4. Ma na lokalnym przystanku tablicę elektroniczną. (Zresztą na tablicy w centrum miasta już nie widziałam komunikatu). Większość ludzi pewnie nie wiedziała, widać to po zaskoczeniu na widok zablokowanych kasowników.
  Fatalne powietrze było od poniedziałku, faktycznie można było już we wtorek wprowadzić darmowe przejazdy.

 4. Zresztą częściowo przyznam ci rację. Na codzień jeżdżę do pracy rowerem. W poniedziałek pojechałem autem z powodu, o którym piszesz.

 5. Nie taki był cel tej szopki, a taki, aby ograniczyć ilość samochodów na ulicach choć wcale nie było to dzisiaj konieczne. Samochodów, które wg badań odpowiadają za 10-15% w miastach.

 6. zz, twoja uwaga wniosła bardzo wiele do dyskusji. Nie mogę wyjść z podziwu dla twojego zaangażowania. Przeczytaj sobie informację na stronie ZTM Rzeszów. Oni też są zmartwieni, że akcja z bezpłatnym transportem miejskim, nic nie dała. zz, hejtuj dalej może będziesz zdrowszy

 7. Czytanie ze zrozumieniem to podstawa! Ja piszę najpóźniej o 14.00, a ty kierujesz mnie do informacji która pojawiła się o 15.40. O tej godzinie osoby kończące pracę o 14.00, 14.30 lub 15.00 były już w domu.
  Czy tak trudno zrozumieć że informacja nie dotarła do bardzo wielu osób które zaczynają pracę wcześnie rano.
  Drugi temat to szybkość reakcji Urzędu Miasta i Zarządu ZTM. Artykuł zaczyna się słowami: “Od kilku dni mamy w Rzeszowie smog.” Jeżeli tak bardzo zależałoby im na skuteczności akcji to już od poniedziałku byłyby darmowe przejazdy. Nie dyskutuję w tym miejscu o kosztach bo to temat rzeka … .

 8. mylisz się,
  to właśnie dzisiaj (dzień bez smogu) jest idealnym dniem na darmowy przejazd komunikacją miejską.
  W taki smog jak w poniedziałek, dojście do przystanku i z przystanku do pracy to narażanie się na otrucie lub raka płuc.
  W dni smogowe na pewno bym nie skorzystał.

 9. SUPER ORGANIZACJA I INFORMACJA???
  Taka wiadomość powinna być podana wczoraj, najpóźniej o godzinie 14.00.
  Wszyscy wracający z pracy mogliby ją przeczytać na telebimach i zdecydować czy dzisiaj
  jadą komunikacją zbiorową. Ile osób dopiero dzisiaj rano dowiedziało się o bezpłatnej komunikacji, jadąc już do pracy własnym samochodem? Prawdopodobnie to będzie tylko efekt propagandowy, a mógłby być w rzeczywistości o wiele większy.

 10. Brawo!!! Tylko dwa dni za późno. Akurat w środę ma się ruszyć wiatr do 5m/s. przy 0-0,5m/s w poniedziałek i wtorek rano. Akcja na pokaz!!! Zacznijcie czytać prognozy.

 11. Może wpływ na zwiększenie zanieczyszczenia wyrzut pyłów PM2,5 i smog w mieście Rzeszów ma uruchomiona spalarnia śmieci,która teraz będzie spalać śmieci przez 12 miesięcy.Współczuje tym co z okna widza koniny Elektrociepłowni nie tylko na Staromieściu ale również przy zakładzie WSK czy na ul.Przemysłowej.

Comments are closed.