Zdjęcie: KWP Rzeszów

Do dwóch kolizji doszło w czwartek rano na ulicach Rzeszowa. Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. Służby posypują drogi solą. 

W czwartek na Podkarpacie wrócił śnieg. Dla naszego województwa wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku, do godz. 2:00 w nocy. Meteorolodzy przewidują, że spadnie u nas od 15 do 20 cm śniegu. 

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie poinformowała, że warunki na drogach na Podkarpaciu są trudne. – Padający śnieg znacznie ogranicza widoczność, a zalegające na jezdniach błoto pośniegowe wydłuża drogę hamowania – informuje KWP.

– Od godz. 5:00 na drogach w całym województwie zanotowaliśmy kilkanaście niegroźnych stłuczek – przekazała nam po godz. 8:00 Anna Klee-Bylica z KWP w Rzeszowie.

Kolizje z udziałem autobusów 

W samym Rzeszowie dotychczas doszło do dwóch kolizji. O godz. 6:45 na ulicy Reymonta nissan zderzył się z fordem, obaj kierowcy byli trzeźwi. O 8:20 na placu dworca podmiejskiego przy ulicy Towarnickiego zderzyły się dwa autobusy.

– W tym samym czasie w Piątkowej autobus uderzył w barierę, nie ma osób rannych. Droga w kierunku Harty jest częściowo zablokowana – mówi podinsp. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policja twierdzi, że padający śnieg, jak na razie, nie paraliżuje ruchu na ulicach miasta. – Z powodu trwających ferii, na drogach jest mniej samochodów – słyszymy od funkcjonariuszy, ale apelują do pieszych i kierowców, by zachowali ostrożność i rozwagę.

MPGK: odśnieżamy od rana 

Sławomir Progorowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie, mówi, że już po godz. 5:00 wyjechały pierwsze trzy samochody do odśnieżania wzniesień, m.in. na ulicach św. Rocha i Błogosławionej Karoliny. 

– Po 6:00 wyjechało 17 pługo-posypywarek. Drogi posypujemy solą, by śnieg się nie ubijał. Kolejny sprzęt, ok. 10:00, wyjedzie na chodniki, które będą posypywane piaskiem, a tam, gdzie zajdzie potrzeba, będą też odśnieżane – dodaje prezes Progorowicz.     

Sprzęt pracuje na wszystkich drogach, zarówno głównych, jak i osiedlowych.  

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama