Sobel na Letnich Brzmieniach! Fiołkowe pole w rzeszowskiej fosie [ZDJĘCIA]

Reklama

– Tu są moi ludzie, witaj Rzeszów! – tak swoich fanów powitał znany raper Sobel. W czwartkowy wieczór zagrał w fosie Zamku Lubomirskich. Były tłumy. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Sobel, czyli pochodzący ze Świdnicy Szymon Sobel, był jedną z gwiazd rzeszowskiej edycji Letnich Brzmień organizowanych w 13 polskich miastach przez agencję koncertową Good Taste Production. W niedzielę w Rzeszowie zagrał Ralph Kaminski.

Sobel do zamkowej fosy ściągnął tłumy. Przed koncertem wielu fanów zastanawiało się, czy raper w ogóle przyjedzie do Rzeszowa, a jak już się pojawi, to czy nie zejdzie znudzony ze sceny po 20 minutach. Takie koncerty już mu się zdarzały, np. w Ostródzie w 2021 roku. 

Obyło się bez skandali i rozczarowań. Sobel szybko się przekonał, że w Rzeszowie ma naprawdę liczne grono wiernych fanów. – Widzę, że jednak znacie słowa – żartował, gdy zachęcał tłum do dokończenia kolejnych wersów piosenek.

– Jestem pierwszy raz w Rzeszowie! Dzięki, że jesteście – podkreślał wiele razy raper. – Sobel! Sobel! – skandowała publiczność. Raper chętnie rozmawiał z publicznością, tańczył, skakał, zachęcał do wspólnej zabawy i krzyczał. 

– Prawa strona robi hałas, teraz lewa strona robi hałas – podgrzewał atmosferę. Sobel nie gryzie się w język przed przekleństwami. – Dzieci, nie brać ze mnie przykładu – asekurował się artysta, który po wydaniu „Imprezy” zawładnął muzycznymi sercami młodych Polaków.

„Rzeszów, popatrz tylko na mnie”

Na trwającym blisko dwie godziny koncercie nie zabrakło też bardziej wzruszających, poważnych momentów. Tuż przed swoim hitem „Fiołkowe pole”, Sobel zwrócił się do fanów: – Schowajcie telefony. Najlepsze wspomnienia to te, których nie możesz dotknąć. 

Publiczność kamery telefonów zamieniła na światełka latarek, a gdy padły pierwsze takty „Fiołkowego pola”, było już wiadomo, że właśnie na ten kawałek wszyscy czekali najbardziej i porwie ludzi do zabawy. 

„Dzisiaj zostaję w domu, bo chcę pisać jeszcze parę zdań, dzisiaj zostaję w domu, ale list mam, list mam”- bezbłędnie wtórowali swojemu idolowi młodsi i starsi fani rapera.

Przy kolejnym swoim hicie („Każdego dnia”), Sobel zwinnie zmieniał słowa śpiewając:  „Rzeszów, popatrz tylko na mnie, skup się tylko na mnie…”. Publiczność to doceniła kolejnymi gromkimi brawami i długo nie pozwalała Sobelowi zejść ze sceny. 

W piątek (29 lipca) na rzeszowskiej odsłonie Letnich Brzmień wystąpi Zalewski, a w niedzielę (31 lipca) – Kwiat Jabłoni. Oba koncerty rozpoczną się o godz. 20:00. Bilety do kupienia na letniebrzmienia.pl. Festiwalowi patronuje Rzeszów News. 

MAGDALENA ŁOBODZIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama