Zdjęcie: Pixabay

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie ostrzega: w sobotę (21 maja) na Podkarpaciu będą burze z gradem oraz silny wiatr. 

Ostrzeżenie wydano dla Rzeszowa, Tarnobrzega i powiatów: dębickiego, jarosławskiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, stalowowolskiego i tarnobrzeskiego. 

Ostrzeżenie zacznie obowiązywać w sobotę (21 maja) od godz. 10:00 do 19:00. Meteorolodzy prognozują w tym czasie silny wiatr o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Z kolei burze z gradem przewidziane są w powiatach: dębickim, jasielskim i mieleckim. Ostrzeżenie zacznie obowiązywać w sobotę, już od godz. 1:00 w nocy, do 8:00. Ma spaść od 15 do 25 mm opadu deszczu, wiatr ma wiać do 75 km/h, lokalnie do 85 km/h.

Nie wychodźcie z domów

Na czas nawałnic, pozamykajcie okna i drzwi, usuńcie z balkonów, tarasów i parapetów rzeczy. Nie parkujcie aut pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz reklamami wielkopowierzchniowymi. Nie wchodźcie do parków i lasów. 

Sprawdźcie, czy w domu macie zapasowe oświetlenie, np. latarkę z bateriami i naładowany telefon komórkowy. Nie szukajcie schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi, albo lekkimi konstrukcjami, np. przystankiem autobusowym.

– Nawałnicę najlepiej jest przeczekać w budynku – radzi bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama