Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Nie od dziś wiadomo, że krew ratuje życie. Przedstawiciele jednego na najbardziej niebezpiecznych sportów wiedzą o tym najlepiej, dlatego rzeszowscy żużlowcy zachęcają, by w najbliższą sobotę w Rzeszowie jak najhojniej dzielić się darem życia podczas akcji „Oddajemy Krew Bez Hamulców”.

Już po raz trzeci w sobotę (8lipca) kibice Stali Rzeszów, i nie tylko będą mogli, „Oddać Krew Bez Hamulców” na Stadionie Miejskim (ul. Hetmańska).

Gościem specjalnym tegorocznej akcji będzie legendarny zawodnik Stali, Zoltan Adorjan, który przyjedzie do Rzeszowa ze swoimi motocyklami. Jest szansa, że zaprezentuje nawet swoje umiejętności na torze podczas sobotniej imprezy. W planach jest, aby „kółka” kręcił również trener „Żurawi” Janusz Stachyra.

Podczas zbiórki krwi pojawią się również wychowankowie Stali Rzeszów Karol Baran i Maciej Kuciapa, a także aktualni zawodnicy rzeszowskiej drużyny.

Dodatkowa atrakcją będzie możliwość  przejechana się na motocyklu żużlowym oraz pitbike’u, a także z bliska przyjrzeć się całemu ekwipunkowi żużlowca.

Na mniejszych i większych głodomorów  na stadionie będzie czekał również grill ze smacznymi przekąskami. Najmłodsi z kolei dostaną szansę namalowania opraw, które są wykorzystywane podczas meczów żużlowych. Charytatywnej imprezie będą towarzyszyły także pokazy udzielania pierwszej pomocy.

W ubiegłym roku organizatorom akcji udało się zebrać 44 l krwi. W tym roku mają nadzieję na więcej.

Akcja „Oddajemy Krew Bez Hamulców” odbędzie się w godz. 8:00-16:00. Na stadionie będą dwa punkty poboru krwi – jedna pod trybunami, druga w mobilnym autobusie w pobliżu budynku klubowego.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama