Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

Sześć zespołów powalczy po statuetkę im. Tadeusza Nalepy podczas XII edycji Rockowej Nocy, która w sobotę odbędzie się na rzeszowskich bulwarach. Festiwal zakończy się koncertem legendy polskiego punka – zespołu KSU.

Każdy z uczestników konkursu, oprócz własnych piosenek, wykona jeden utwór Tadeusza Nalepy. Do finału zakwalifikowały się rzeszowskie grupy: 0% Normy, Audioties i Secesja, oraz Skazani (z Bochni),  P.A.G.E.(z Rymanowa) i Raincoat ( ze Skarżyska – Kamiennej).

O godzinie 20:15 nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek „Nalepa Jury” i „Nalepa Publiczności” – nagrody, którą przyznają słuchacze Polskiego Radia Rzeszów, głosując za pomocą SMS-ów.

W międzyczasie przed publicznością wystąpią grająca alternatywnego rocka jarosławska grupa  All We Left Behind, oraz zespół Blant, który określa swój styl jako „melodyjny rock, czerpiący  inspirację z lat 90. z lekką nutą nowoczesności”.  Jego wokalistką jest Luiza Ganczarska,  znana z programu„Must Be The Music. Tylko Muzyka”.

Gwiazdą tegorocznej, dwunastej edycji Rockowej Nocy będzie grupa KSU. Zespół powstał w Ustrzykach Dolnych w 1978 roku, czyli niewiele później niż brytyjscy Sex Pistols i amerykańscy The Ramones.  Obecnie z pierwotnego składu pozostał jedynie wokalista – Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. Utwory KSU takie jak „Pod prąd”, „Po drugiej stronie drzwi”,  „Jabol punk”, czy nastrojowa ballada „Za mgłą”  znają nie tylko wielbiciele punk rocka.

Organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzycznych Rockowa Noc jest Estrada Rzeszowska. Impreza rozpocznie się 23 września o godzinie 16:00. KSU zagra o 20:30. Wstęp na festiwal jest wolny.

Program Rockowej Nocy 2017:

– godz.16:00-18:00 – przesłuchania finalistów;

– godz. 18:00 – koncert zespołu All We Left Behind;

– godz. 19:00 – koncert zespołu Blant;

– godz. 20:15 – ogłoszenie wyników konkursu;

– godz. 20:30 – koncert KSU.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama