W weekend międzynarodowy festiwal „Hip Hop Quest – 20 lat Side By Side”

W najbliższą sobotę (7 października) w  Rzeszowie startuje międzynarodowy festiwal „Hip Hop Quest – 20 lat Side By Side”. Podczas dwudniowej imprezy w II Liceum Ogólnokształcącym odbędą się  m.in. koncerty, warsztaty breakdance, warsztaty projektowania graffiti.

 

„Hip Hop Quest – 20 lat Side By Side” będzie  pierwszym na Podkarpaciu międzynarodowym festiwalem, poświęconym dziedzinom sztuki kojarzonym z kulturą hiphopową, takim jak breakdance, graffiti, rap, bboying czy DJ-ing. Impreza, która potrwa przez 2 dni, związana jest z jubileuszem 20-letniej działalności grupy tanecznej Side By Side. 

Pierwszego dnia festiwalu odbędą się otwarte warsztaty beatbox z Muzamanem oraz rozegrane zostaną międzynarodowe zawody tańca breakdance, które poprowadzą trzej eksperci z różnych krajów Europy – bboy Speedy z Niemiec, bgirl Dora z Węgier oraz bboy Beeski z Polski. Imprezę poprowadzi znany w całej Polsce duet Mąką & Sierber z Sinior Skład Family, a głównym DJem będzie pochodzący z Czech DJ Radio Jasty, którego na perkusji wspomoże Lebson z Side By Side.

W niedzielę, podczas drugiego dnia „Hip Hop Quest…”, odbywać się będą warsztaty hip hop dance z Polsskym, warsztaty graffiti z Beeskim oraz zawody taneczne break kids battle i zawody allstyle. Role jurorów pełnić będą  Olfis, Emez oraz Polssky. Gospodarzem imprezy będzie  Lebson z Side By Side, a uczestnikom przygrywać będzie DJ Smak i Blazi.

Tego dnia odbędzie się także panel dyskusyjny pt. „Kultura hip hop we współczesnym świecie”.  Dodatkowe atrakcje, które czekają na uczestników festiwalu to strefa rodzinna, strefa piknikowo-chillowa i bezpłatne warsztaty projektowania graffiti dla dzieci i młodzieży, które poprowadzi znany rzeszowski artysta Marcin Pecka.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, z wyjątkiem wybranych zawodów i warsztatów, na które trzeba się wcześniej zarejestrować. Szczegóły na stronie www.rdk.rzeszow.pl.

Organizatorami wydarzenia są Rzeszowski Dom Kultury, Side By Side Crew oraz Rzeszowskie Stowarzyszenie Tańca Ulicznego. Festiwal odbędzie się w II LO przy ul. Ks. Jałowego 22.

(mo)

PROGRAM

Sobota:

12:00-13:30

– Warsztaty beatbox z Muzamanem (Side By Side, Polska)

13:30-20:00 – Międzynarodowe zawody breakdance – Crew vs Crew (2 vs 2)

Prowadzenie: Sierber & Mąka (Sinior Skład Family / Mad Skillz, Polska)

Muzyka: DJ Radio Jasty (Czechy), DJ Tamaryan (Ukraina), Lebson – perkusja (Side By Side, Polska)

Advertisement

Jury: Bboy Speedy (Battle Squad, Niemcy), Bgirl Dora (Recognize Crew, Węgry), Bboy Beeski (Sztewite Gang, Polska)

Niedziela:

11:00-12:30

– Warsztaty hip hop dance z Polksskym (NBDS, Polska)

12:30-14:30 – Warsztaty graffiti z Beeskim (Sztewite Gang, Polska)

14:30-16:00 – Zawody break kids battle (1 vs 1)

16:00-17:00 – Panel dyskusyjny „Kultura hip hop we współczesnym świecie”

17:00-20:30 – Zawody allstyle – Crew vs Crew (2 vs 2)

Prowadzenie: Lebson (Side By Side, Polska)

Muzyka: DJ Smak i DJ Blazi (Polska)

Jury: Olfis (Polska), Emez (Polska), Polssky (Polska)

Dodatkowo:- Strefa rodzinna i piknikowo-chillowa

– Bezpłatne warsztaty dla dzieci z projektowania graffiti z Marcinem Pecką

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama