Reklama

Przyjdź i pobij swój dotychczasowy wynik. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej – nie zmarnuj szansy. W sobotę (25 października na stadionie Resovii Rzeszów odbędzie się Test Coopera.

Na Test Coopera w godzinach od 9:00 do 15:00 Uniwersytet Rzeszowski zaprasza tych, którzy nie boją się zmierzyć ze swoimi słabościami i zdobyć jak najlepszy wynik. Na uczestników czekają konkursy z nagrodami, gadżety Uniwersytetu Rzeszowskiego, malowanie twarzy najmłodszych i wiele innych atrakcji. Pierwsze 150 osób dostanie pamiątkowe koszulki.

Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut – nic więcej. Można biec, maszerować, skakać, byle pieszo. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Aby dobrze przygotować się do Testu Coopera po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do Testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym.

Należy pamiętać, by na początku nie narzucać zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to wbrew pozorom naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć.

Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak trzeba to zrobić maszerując.

Test Coopera w Rzeszowie odbędzie w się sobotę na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego. Biegi będą co 30 minut.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.