Zdjęcie: Materiały prasowe

Miłośnicy dwóch kółek najbliższą sobotę w Rzeszowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w zawodach „Lary Zębatka Sprint”.  Na czas rowerowej imprezy będą utrudnienia w ruchu.

W sobotę (8 lipca) rowerzyści będą mogli swoje umiejętności kolarskie przetestować podczas wyścigu „Lary Zębatka Sprint”, który odbędzie się wzdłuż ul. Hetmańskiej.

Do udziały w rowerowe imprezie może się zgłosić każdy, kto ma odpowiedni pojazd. Zmagania rozpoczną się o godz. 18:00 eliminacjami, podczas których zawodnicy będą mieli za zadanie przejechać w jak najszybszym tempie kilometrowy odcinek.

Do finału przejdzie 16. najszybszych mężczyzn. Start w finale będzie odbywał się parami, które zostaną dobrane przez organizatorów na podstawie czasów zdobytych podczas eliminacji. O tym, czy odbędzie się również finał dla kobiet zdecyduje liczba zgłoszeń płci pięknej w zawodach.

Ponadto, między eliminacjami a finałem, odbędzie się konkurs „Strong Karamba”, w którym, jak zapowiadają organizatorzy imprezy, będzie się liczyła nie siła nóg, a siła rąk.

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku (7 lipca) w sklepie „Lary Zębatka” przy ul. Wyspiańskiego 31 lub w dniu imprezy o godz. 16:00-17:45.  Aby wziąć udział w rowerowym wyścigu trzeba zapłacić 10 zł.

Zdjęcie: Materiały organizatorów
Zdjęcie: Materiały organizatorów

Na czas imprezy w godzinach ok. 17:00-23:00  wyłączona z ruchu zostanie ul. Hetmańska na odcinku od skrzyżowania z ul. Chodkiewicza do skrzyżowania z ul. Lenartowicza.

To oznacza, że zmieni się rozkład jazdy autobusów MPK kilku linii.

Autobusy linii nr 5, 6, 13 i 37 dojadą do przystanku Szopena Filharmonia, następnie przez Most Zamkowy, ul. Podwisłocze do Powst. Warszawy Dom Studenta, dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Kilara, Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powst. Warszawy stadion.

Autobusy linii nr 7 i 12 dojadą do przystanku Szopena Filharmonia, następnie przez Most Zamkowy, ul. Podwisłocze do Kwiatkowskiego zapora, dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Kilara, Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powst. Warszawy stadion, Powst. Warszawy zapora.

Autobusy linii nr 8 i 34 dojadą do przystanku Lisa- Kuli, następnie przez Kilara,  Most Zamkowy, ul. Podwisłocze do Powst. Warszawy Dom Studenta, dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powst. Warszawy stadion.

Autobus linii nr 26 dojedzie do przystanku Lisa-Kuli, następnie przez Kilara, Most Zamkowy do Kopisto dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powst. Warszawy stadion, Powst. Warszawy zapora, Podwisłocze (wszystkie w obu kierunkach).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama