Zdjęcie: Kacper Biela / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Zapowiada się niespokojna noc! Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie ostrzega przed burzami gradem w naszym regionie. 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami zaczęło obowiązywać w sobotę (8 czerwca), od godz. 22:00 w powiatach: dębickim, jasielskim, kolbuszowskim, mieleckim, ropczycko-sędziszowskim, tarnobrzeskim i Tarnobrzegu. Ostrzeżenie obowiązuje do niedzieli, do 8:00.

– Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Lokalnie możliwy grad – podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

Od północy ostrzeżenie zacznie obowiązywać w powiatach: bieszczadzkim, brzozowskim, jarosławskim, krośnieńskim, leskim, leżajskim, lubaczowskim, łańcuckim, niżańskim, przemyskim, przeworskim, rzeszowskim, sanockim, stalowowolskim i strzyżowskim.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Burz od północy należy się również spodziewać w Rzeszowie, Krośnie i Przemyślu.  Mogą im towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie może spaść grad. Ostrzeżenie w tych powiatach obowiązuje do niedzieli, do 10:00.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz wynosi 80 procent. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama