Fot. Beata Motyka / Politechnika Rzeszowska. Na zdjęciu dr inż. Anna Szlachta

Dr inż. Anna Szlachta z Politechniki Rzeszowskiej laureatką ogólnopolskiego konkursu na wyróżniającego się nauczyciela, opiekuna i sojusznika młodzieży.

Anna Szlachta pracuje w Katedrze Metrologii i Systemów Diagnostycznych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. Została laureatką konkursu Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Otrzymała statuetkę i dyplom uznania, a jej nazwisko wpisano do „Złotej Księgi Wyróżnionych Nauczycieli, Sojuszników i Opiekunów Młodzieży” zarządu głównego SEP.

Laureatami nagrody mogą zostać osoby, które są nauczycielami lub innymi specjalistami pracującymi z młodzieżą w szkołach średnich i na uczelniach wyższych, szczególnie zaangażowanymi w pracę na rzecz SEP. Powinny inspirować młodzież, zachęcać ją do pracy dydaktycznej, naukowo-badawczej, do brania udziału w konkursach i olimpiadach.

Kapitułę tworzą wybitni twórcy elektryki, członkowie honorowi SEP, wspierający, Centralnej Komisji Młodzieży, Studenckiej Rady Koordynacyjnej, przedstawiciele kół młodzieżowych i zarządu głównego SEP oraz dotychczasowi laureaci konkursu. Kapitała oceniała też wkład nauczyciela w osiągnięcia podopiecznych, autorytet w pracy, sprawowane funkcje opiekuna.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Statuetki wręczono podczas świątecznego spotkania członków SEP w Warszawie. Dyplomy wręczyła prof. dr hab. inż. Aleksandra Rakowska, przewodnicząca kapituły konkursowej.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich zrzesza elektryków polskiego pochodzenia z całego świata. To inżynierowie, technicy, naukowcy, studenci i uczniowie szkół średnich zainteresowani szeroko rozumianą elektrotechniką. Stowarzyszenie posiada obecnie 50 oddziałów i tysiące członków zarówno w kraju, jak i za granicą.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama