W niedzielę (18 maja) o godz. 19:00 na rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert krakowskiego zespołu Sokół Orkestar. Gościem specjalnym będzie Maja Sikorowska.

Tuż przed ich występem zaśpiewają, zagrają i zatańczą utalentowani artystycznie studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Koncert finalistów konkursu „WSIiZ ma Talent” rozpocznie się o 17.

Sokół Orkestar to zespół z Krakowa, unikalny na polskiej scenie muzycznej. Potężna dawka słowiańskiej energii, unikalny styl grania charakterystyczny dla Bałkanów, oryginalny repertuar oraz piorunująca siła instrumentów dętych blaszanych w ethno-rockowej odsłonie.

Liderem zespołu jest Przemek Sokół, trębacz, kompozytor i aranżer, mający na swoim koncie liczne osiągnięcia artystyczne. To właśnie z jego inicjatywy w 2011 roku powstał Sokół Orkestar.
Na repertuar zespołu składają się zarówno utwory pełne nieokiełznanej bałkańskiej energii jak również autorskie piosenki opowiadające historie z życia wzięte. Nie zabraknie też starych polskich melodii w nowoczesnych i nierzadko zaskakujących aranżacjach.

Sokół Orkestar zaprosił na scenę Maję Sikorowską, która jako gość specjalny wykona kilka utworów rodem z Grecji, w nowych aranżacjach utrzymanych w stylistyce, w której porusza się zespół.

Sokół Orkestar z łatwością zdobywa sympatię publiczności gwarantując jej szaloną zabawę, wirtuozowski poziom wykonawczy i niezapomniane muzyczne przeżycia.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Usl19zf1FO0

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama