O objęcie przez Prokuraturę Apelacyjną w Rzeszowie i Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie specjalnym nadzorem postępowania wyjaśniającego profanację kaplic i obraz w Kalwarii Pacławskiej zaapelowali podkarpaccy posłowie Solidarnej Polski.

Posłowie Mieczysław Golba i Kazimierz Ziobro „są przerażeni stopniem wandalizmu na dzieła sakralne, jakie ostatnio występują w Polsce”.

„W ubiegłym roku atak szaleńca na obraz Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, a w czwartek profanacja dwóch obrazów przedstawiających Matkę Boską i Jezusa Chrystusa w Kalwarii Pacławskiej. Są to haniebne ataki na wiarę katolicką i wartości chrześcijańskie, a tym samym na ludzi wiary. Wygląda na to, że żyjemy w czasach, kiedy niszczona jest ponad tysiąc letnia historia Polski i tożsamość Polaków. Nie boimy się powiedzieć, że celem tych ataków jest próba zniszczenie chrześcijaństwa, wiary katolickiej w Polsce” – napisali posłowie Solidarnej Polski w oświadczeniu przekazanym mediom.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Odpowiedzialność za ten stan rzeczy spada również na polityków, którzy podsycają nienawiść do wartości etycznych wynikających z katolickiej nauki społecznej. Niechlubny prym wiedzie partia zbudowana przez posła Janusza Palikota i wtórujący mu niektórzy ekstremiści lewaccy z SLD” – stwierdzają Mieczysław Golba i Kazimierz Ziobro.

Wczoraj Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie na swojej stronie podała, że policjanci z Przemyśla zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego. Jest on podejrzany zniszczenie kaplic i obrazów na terenie Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. Młodemu mężczyźnie przedstawiono zarzut znieważenia obiektu kultu religijnego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama