Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Urząd Miasta w Rzeszowie w poniedziałek zaapelował o pilne wsparcie punktu pomocy uchodźcom z Ukrainy na rzeszowskim dworcu PKP. 

Jak poinformował w swoich mediach społecznościowych ratusz, pilne potrzebne są kanapki, drożdżówki, małe napoje (soczki dla dzieci), musy dla dzieci, dania typu instant (do zalewania gorącą wodą)

– Dary prosimy o przekazywanie wolontariuszom w żółtych kamizelkach na stacji Rzeszów Główny – zaapelował w poniedziałek w południe Urząd Miasta Rzeszowa. 

Od czwartku do niedzieli do Rzeszowa na dworzec PKP przyjechało 104 autokary z uchodźcami z Ukrainy, w których przyjechało prawie 5,5 tys. osób. Do pomocy było zaangażowanych ok. 500 wolontariuszy (dworzec PKP, hala Podpromie i filie RDK).

– Podczas weekendu do Rzeszowa przyjechało 8 tirów z pomocą humanitarną, m.in. z Niemiec, Holandii, Hiszpanii i kilku miast z Polski, które po przeładowaniu zostały wysłane na Ukrainę – poinformował Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Ratusz wciąż poszukuje chętnych wolontariuszy do pomocy ukraińskim uchodźcom. Aby dołączyć do grupy wsparcia, wystarczy wypełnić internetowy formularz.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama