W piątek (20 grudnia) w Rzeszowie przeprowadzona zostanie akcja „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki” zorganizowana przez NSZZ „Solidarność” o godz. 13.00 przed marketem Auchan, później pod Delikatesami Frac przy ul. Lwowskiej.

Związkowcy z „Solidarności” apelować będą do klientów o to, by nie zostawiali zakupów świątecznych na ostatnią chwilę i postarali się uporać ze sprawunkami do godz. 14.00. W ten sposób klienci mogą włączyć się do akcji skrócenia czasu pracy zatrudnionym w handlu.

Sieci regionalne, które kończą handel w Wigilię o godz. 14.00 to: Biedronka, PSS Społem, Tesco. Sieci, które pracują dłużej to: Lidl, Carrefour, Auchan, Frac, Intermarche, Orzech.

O skrócenie czasu pracy zaapelował do pracodawców w handlu przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

„Wigilia to dla Polaków dzień niezwykły. Dzień gorączkowych przygotowań do jednych z najpiękniejszych świąt w polskiej tradycji. Dzień, który w rodzinnym gronie zdecydowana większość z nas spędza przy Wieczerzy Wigilijnej. Praca w tym dniu w godzinach popołudniowych to zdecydowanie zły obyczaj.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dlatego też jestem  niezmiernie wdzięczny tym z Państwa, którzy wysłuchali naszych argumentów i w tym roku w Wigilię Bożego Narodzenia skrócą godziny otwarcia swoich sklepów, umożliwiając zatrudnionym w nich osobom świętowanie wśród najbliższych, a nie za sklepową ladą.

Przychylając się do naszego apelu, zyskacie Państwo sympatię i zaufanie klientów, którzy w ogromnej większości popierają wigilijną kampanię NSZZ „Solidarność”.

Apeluję, aby podtrzymać ten dobry obyczaj i w tym roku również  zamknąć sklepy najpóźniej o  godz. 14.00”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama