Zdjęcie: Materiały prasowe

Bartek Zaborowski, wokalista znanego rzeszowskiego zespołu The Poise Rite, rozpoczął solowy projekt B.A.R.T. W piątek miała miejsce premiera singla „Napraw mnie”, zwiastujący krążek, który ukaże się 11 marca.

Bartek Zaborowski mówi, że solowy projekt rozpoczął, by „realizować inne koncepcje i pomysły”, szczególnie, że The Poise Rite, jak mówi jego lider, jest na „urlopie wychowawczym”. B.A.R.T. to również muzyka filmowa czy produkcyjna dla stacji telewizyjnych.

Premiera krążka solowego projektu wokalisty The Poise Rite planowana jest na 11 marca w dniu urodzin Bart-a. Spodziewajcie się kilku niezwykłych gości, jak Przemek Myszor (Myslovitz), Jarek Bester (Bester Quartet – dawniej Cracow Klezmer Band), Piotr Jackson Wolski, Agnieszka Olek i Kasia Tekielska (The Frozen North), Krystian Kwolek (The Poise Rite), Seweryn Krzysztoń (Ratatam) czy Kamil Durski (Lilly Hates Roses), którzy w jednym projekcie połączą różne światy muzyczne.

– Będzie banjo, akordeon, konga i inne cymbały – będą piosenki, ale każda inna, każda w swoim rodzaju. Nie zabraknie dobrych, gitarowych zagrywek oraz nieśmiertelnych organów Hammond-a, Rhodes-a czy skrzypiec. Bez hamulców, ograniczeń i wedle zasady „less is more” czyli bardzo prosto – bez wielkich metafor, ale za to intymnie, prawdziwie i pod okiem Pawła Potoroczyna – producenta muzycznego tego projektu oraz autora kilku tekstów – zapowiada Bartek Zaborowski.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Paweł Potoryczyn jest współautorem tekstu do singla „Napraw mnie”. Muzykę napisał Bartek Zaborowski. W „Napraw mnie” gościnnie na perkusji zagrał Seweryn Krzysztoń, a na skrzypcach Agnieszka Olek i Kasia Tekielska (The Frozen North).

Posłuchajcie

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama