Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Aż 88 procent mieszkańców Rzeszowa jest zadowolonych z działalności prezydenta Tadeusza Ferenca – tak wynika z sondażu IBRiS. 

Wyniki sondażu we wtorek opublikował dziennik „Rzeczpospolita”. IBRiS pyta mieszkańców miast wojewódzkich, jak im się żyje w mieście i jak oceniają prace swoich prezydentów. Na razie znane są wyniki sondażu w trzech miastach: w Rzeszowie, Wrocławiu i Gdańsku. 

W przypadku Rzeszowa sondaż przeprowadzono przed 10 lutego, gdy Tadeusz Ferenc ogłosił, że po 18 latach pracy w ratuszu rezygnuje z funkcji prezydenta miasta. 

Z badań wynika, że z życia w Rzeszowie zadowolonych jest aż 95 proc. jego mieszkańców. Działania prezydenta Tadeusza Ferenca pozytywnie ocenia 88 proc. zapytanych. To najlepszych wynik ze wszystkich trzech prezydentów. 

Aż 85 proc. ankietowanych podkreśla, że żyje im się w Rzeszowie bezpiecznie, 83 proc. chwali usługi komunalne, a 71 proc. – dostępność i kontakt z urzędem miasta. 44 proc. mieszkańców uważa, że w Rzeszowie lepiej się żyje niż w innych miastach wojewódzkich, 27 proc. nie widzi różnicy, 13 proc. – gorzej, 16 proc. – trudno powiedzieć.   

Najgorzej w badaniu wypada rynek pracy (45 proc.) i ochrona zdrowia – dobrze ocenia ją 50 proc. ankietowanych, 33 proc. ani dobrze ani źle, a 17 proc. źle. O ofercie sportowo-rekreacyjnej dobrze wypowiada się 58 proc. badanych. Z kolei ofertę kulturalną dobrze ocenia 67 proc. ankietowanych.

„Odchodzący prezydent Rzeszowa ustępuje z tarczą. Tadeusz Ferenc zostawia swoje miasto i jego mieszkańców w bardzo dobrych nastrojach” – komentuje Michał Kowalczyk, dyrektor ds. badań IBRiS, cytowany przez „Rzeczpospolitą”

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: