Reklama

We wtorek i środę (29 i 30 kwietnia) można kupić w kasie Filharmonii Podkarpackiej taniej bilety na koncert Stanisława Soyki, który odbędzie się 30 maja (godz. 22) w ramach Muzycznego Festiwalu w  Łańcucie.

[Not a valid template]

Stanisław Soyka śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa swoje pieśni o miłości i o jej braku, o tęsknocie i bezpowrotności zdarzeń. Nie ucieka też przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy już  ponad 35 albumów, z których kilka osiągnęło multi-platynowe nakłady. Nigdy nie podążał za modą i trendami. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do tych artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy.

Podczas Festiwalu Muzycznego w Łańcucie, artysta wykona zbiór pieśni skomponowanych przez siebie do wierszy polskich poetów takich jak: Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Leopold Staff, Halina Poświatowska, Bolesław Leśmian a także 5-ciu sonetów Williama Shakespeare.

Zaśpiewa z towarzyszeniem swojego zespołu Soyka Kwintet Plus. Formacja powstała w 2004 roku w skład  Soyka Kwinte Plus wchodzą: Stanisław Soyka – fortepian, śpiew, Antoni Gralak – trąbka, Przemek Greger – gitary, Marcin Lamch – kontrabas, Zbyszek Uhuru Brysiak – perkusjonalia, Kuba Sojka – perkusja, śpiew, Antoni Sojka – dźwięk i keyboard.

Muzyka wykonywana przez Kwintet Plus to rodzaj kameralistyki pop z wpływami jazzu i soulu a także polskiej muzyki tradycyjnej. Zespół dysponuje bogatą paletą kolorystyczną a kompetencje i jazzowe temperamenty muzyków potrafią wyzwolić tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: