Reklama

Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie będzie miała nowe, bezpieczne boiska do gry w piłkę, bieżnię prostą i do skoku w dal, a także windę dla niepełnosprawnych dzieci. Kiedy? Jeszcze w tym roku.

[Not a valid template]

 

Miasto jest na etapie rozstrzygania przetargu na wykonawcę budowy boiska przy SP nr 17 przy ul. Bulwarowej. Boisko ma być w północnej części terenu szkolnego, w miejscu gdzie znajdują się istniejące boiska asfaltowe, plac trawiasty a także pozostałości po bieżni ziemnej.

Jedno boisko jest do gry w piłkę nożną, drugie z nierówną nawierzchnią służy do gry w siatkówkę.

– Korzystanie z boisk asfaltowych obciąża stawy i nie amortyzuje ewentualnych upadków. Ponadto stara bieżnia o nawierzchni prawdopodobnie żużlowej jest mocno zniszczona i nie gwarantuje bezpieczeństwa  użytkowników – mówi Adam Kunior, wicedyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Rzeszowie.

W podobnym stanie jest rozbieg i piaskownica do skoku w dal. Stan bezpieczeństwa uczniów pozostawia wiele do życzenia, dlatego ratusz uznał, że przy szkole trzeba wybudować nowe boisko wielofunkcyjne – do gry w piłkę ręczną i koszykówkę będzie miało wymiary 43×27 plus 6-metrowe ogrodzenie z siatką do przechwytywania piłek.

Z kolei boisko do gry w siatkówkę będzie miało wymiary 12×21 m plus 4-metrowa siatka do piłkochwytów. Boiska będą oświetlone i objęte monitoringiem. Dodatkowo przy SP nr 17 ma powstać bieżnia o długości 75 m i szerokości na 3 m. Będzie też jednotorowa bieżnia do skoku w dal o długości 20 m.

– Boisko wraz z zapleczem pozwoli na bezpieczne prowadzenie zajęć wychowania fizycznego, co za tym idzie wspomoże prawidłowy rozwój fizyczny uczniów. Dzięki nowej bazie sportowej mogą też realizować swój program działające w szkole koła sportowe – mówi Adam Kunior.

Na budowę boiska miasto planuje wydać ponad 1 mln  zł.

W SP nr 17 uczą się także dzieci niepełnosprawne. Aby ułatwić im poruszanie się po szkole, w placówce od strony podwórka szkolnego zostanie zamontowana winda. Niepełnosprawne dzieci wjadą nią na każdy poziom budynku.

Dziś niepełnosprawni uczniowie bez problemu mogą się poruszać na parterze i podwyższonym parterze, gdzie jest świetlica i stołówka. Gorzej jest, gdy dzieci muszą dostać się na wyższe piętra.

Winda będzie kosztowała ok. 180 tys. zł. Wraz z nowym boiskiem ma działać od nowego roku szkolnego.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: