Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News

Cztery historyczne spacery śladami dawnych mieszkańców odbędą się w Rzeszowie. Trasa obejmuje Rynek i jego najbliższą okolicę. Spacer potrwa około dwóch godzin. 

Spacerowa trasa to pomysł Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Oprócz wędrówki z przewodnikiem na uczestników czeka niespodzianka w postaci odgrywanych na żywo scen aktorskich ze słuchowiska „Libe” w reżyserii Michała Chołki.

Akcja słuchowiska osadzona jest w dawnym Rzeszowie. Niektóre miejsca na mapie miasta ożywają na nowo, a inne powstają z ruin, ponieważ dziś już ich nie ma. Turysta z pomocą słuchowiska i scen aktorskich ma szansę przenieść się w czasie, w towarzystwie Ryfki i Tadeusza, czyli głównych bohaterów słuchowiska. 

Tadeusz Prot jest weteranem wojennym i przybywa do Rzeszowa, aby rozpocząć nowe życie. Poznaje tu Różę Kowalską, a właściwie Ryfkę Blum oraz jej przyjaciółkę Wandę. Ryfka jest gwiazdą estrady, obiektem westchnień niejednego mężczyzny, w tym właściciela Wytwórni Alkoholi Wysokojakościowych – Hirscha Lifschutza.

Na spacer trzeba się zapisać. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Trzeba dzwonić pod nr tel. 17 852 00 09 (pon.-pt.) w godz. 8:00-15:00) lub wysłać maila na adres: e.borowiak@podkarpackie.travel.

Terminy:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 27 sierpnia (sobota, godz. 14:00)

– 28 sierpnia (niedziela, godz. 14:00)

– 3 września (sobota, godz. 14:00)

– 4 września (niedziela, godz. 14:00)

Materiały organizatorów

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama