Reklama

W najbliższą środę (26 listopada, godz. 18.30) Kino Helios w Rzeszowie przy Powstańców Warszawy pokaże w ramach Kina Konesera film „Pół żartem, pół serio”.  Wieczór zostanie poświęcony wyjątkowemu człowiekowi – Zygmuntowi Kałużyńskiemu w 10. rocznicę jego śmierci.

Przed projekcją jednego z ukochanych filmów Kałużyńskiego zaprezentowany zostanie  8 minutowy filmik – wspomnienie o Zygmuncie Kałużyńskim – z fragmentami programów telewizyjnych i kilkoma słowami od Tomasza Raczka.

Zygmunt Kałużyński – polski krytyk filmowy, popularyzator historii kina, wieloletni publicysta tygodnika „Polityka”, dziennikarz i eseista, popularna osobowość telewizyjna. Przez wiele lat razem z Tomaszem Raczkiem prowadził program „Perły z lamusa”. Erudyta i gawędziarz. Miłośnik kina, jazzu, muzyki poważnej i kultury francuskiej. Mistrz autokreacji. W życiu prywatnym ciepły, dobry i uczynny, w życiu publicznym – bezwzględny krytyk bez wahania wygłaszający niepopularne poglądy. Przez kinomanów uwielbiany, przez wielu twórców – znienawidzony.

„Pół żartem, pół serio”

Dwóch muzyków – Joe (Tony Curtis) i Jerry (Jack Lemmon) zostaje bez pracy, a na domiar złego stają się świadkami porachunków gangsterskich… Ścigani przez mafię decydują się na wyjazd wraz z żeńską orkiestrą. Pomysł wydaje się doskonały, pozostaje tylko przebrać się za panie i przybrać odpowiednie imiona. Tak Josephine i Daphne podpisują kontrakt z orkiestrą i wyjeżdżają na Florydę.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na Kino Konesera w Heliosie przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie (26 listopada, godz. 18.30). Aby je zdobyć, należy odpowiedzieć na pytanie: z którego roku jest film „Pół żartem, pół serio”?

Zasady konkursu

Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl. W tytule maila należy podać: Kino Konesera

Zgłoszeń należy dokonać imiennie (należy podać imię i nazwisko).

Udział w konkursie i podanie danych osobowych jest dobrowolne. Dane osobowe wykorzystane będą do weryfikacji tożsamości uczestników i odbioru nagród.

Konkurs trwa do wtorku (25 listopada) do godziny 22:00. O wygranej zwycięzcy zostaną powiadomieni mailem do godz. 24.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.