speed-show-rzeszow
Reklama

Zlot miłośników motoryzacji odbędzie się 19-20 sierpnia br. na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, przy al. Powstańców Warszawy 12. Organizatorzy zapowiadają, że to spotkanie właścicieli luksusowych samochodów, aut tuningowych z pokazem driftu, samochodów amerykańskich, klasyków i motocykli.

Kilka stref tematycznych 

Zlotowicze z całej Polski będą prezentować swoje pojazdy oraz projekty, aby walczyć o cenne nagrody. „Speed Show Rzeszów” będzie się składał się z czterech stref. Jedna z nich to Tuning & Drift. W tej strefie stanie kilkaset mocno zmodyfikowanych pojazdów, najmocniejsze z nich to ponad 1000 koni mechanicznych.

Pokazy driftu

– Właściciele powalczą o tytuł najlepszego projektu zlotu. Odbędą się pokazy driftingu – zapowiada Mateusz Wrzesień z firmy Mtuning. Efektowne slajdy bokiem, bączki i beczki, swąd spalonej gumy i pisk opon – to domena miłośników driftingu, dyscypliny, która przebojem wdarła się do świata motor sportu!

Organizatorzy zlotu, zapowiadają, że atrakcją strefy „Drift” będzie „Drift Taxi”, z przejazdami na prawym fotelu w autach prowadzonych przez najlepszych polskich drifterów. Zlotowicze wezmą udział w TuningKingz Tournament – to najlepsze projekty tuningowe, jakie powstały nad Wisłą.

Supercars i hypercars

– W strefie „Super Cars” będą rzadko spotykane auta i super sportowe hypercary, ekskluzywne, luksusowe limuzyny i SUV-y, torowe fun car’y czy pojazdy nisko seryjne, kosztujące nierzadko miliony złotych – zapowiada Adam Motyczyński z Globalmotors.

       

Podczas „Speed Show Rzeszów” na wyciągnięcie ręki będą samochody spotykane zwykle tyko w pismach motoryzacyjnych lub na plakatach: Ferrari, Lamborghini, McLareny, Porsche, Aston Martin, Maserati, Bentley’e, Rolls Royce’y, auta z silnikami V8, V10, V12… Do tego najmocniejsze i bardzo pożądane BMW serii M, Mercedesy AMG / Maybach, Audi RS, Mitsubishi EVO i wiele innych modeli.

Amerykańskie krążowniki

W „American Zone” będą amerykańskie krążowniki, muscle cars, kabriolety, olbrzymie pickupy, radiowozy oraz klasyki. Pojazdy znane każdemu, choćby z amerykańskich filmów. – W strefie samochodów amerykańskich będzie można zobaczyć klasyczne, pięknie odrestaurowane, jak i nowoczesne samochody amerykańskie, które napędzają olbrzymie silniki V8 – mówi Mirosław Chrzanowski z Brodmir Parts. 

Oprócz samochodów amerykańskich, atrakcją strefy będzie mechaniczny byk rodeo, amerykańskie steki i burgery serwowane na open kitchen przez Brodmir BBQ Bar, oraz koncert Marcina Życzyńskiego, jednego z najlepszych impersonatorów Elvisa Presleya i uczestnikiem m.in. „Mam Talent”. Strefę American Zone oraz SuperCars poprowadzi prezenter TVN Turbo Jakub Bielak.

W czwartej strefie, motocykli, zgromadzą się setki motocykli, gdzie będzie można zobaczyć z bliska także ikony amerykańskich szos, a więc motocykle Harley-Davidson oraz Indian. Najciekawsze motocykle szosowe, turystyczne, cross, choppery oraz customy. W strefie „Moto” stanie nawet 200 maszyn różnych klas i osiągów.

Szereg konkursów i atrakcji

Organizatorami imprezy są znane lokalne firmy Mtuning, Global Motors oraz Brodmir Parts. Dla wszystkich odwiedzających organizatorzy przewidują szereg konkursów i atrakcji, w tym m.in. na „Najlepszy projekt”, outfit czy wydech zlotu, będą nagrody dla uczestników i odwiedzających.

– Poczujcie niesamowity klimat zlotowy, jakiego w Rzeszowie jeszcze nie było – zachęcają organizatorzy zlotu, na którym będzie także strefa EXPO z wieloma wystawcami, foodtrucki, miasteczko zabaw dla najmłodszych. Zlotowiczom podczas zmagań, prezentacji i konkursów, a także na imprezowym afterparty, towarzyszyć będzie DJ-ka MADDISON.

Zgłoszenia pojazdów do udziału w zlocie trwają na stronie speed-show.pl. Na niej również trwa sprzedaż biletów, w przedsprzedaży kosztują: 20 zł (jednodniowy) i 30 zł (dwudniowy), w czasie imprezy będą kosztowały odpowiednio 30 i 40 zł. Dzieci do lat 12 mają wstęp bezpłatny. 

Bilety elektroniczne można kupić na portalu ebilet.pl  

Więcej informacji: speed-show.pl

Reklama