Reklama

Pochłaniająca miłość w spektaklu „RED/CZERWONY” teatru z Ukrainy i performer-muzyk Aleksander Wnuk z Rzeszowa w Teatrze Maska już 19 października.

Oryginalny wieczór rozpocznie muzyka multi-perkusyjna na żywo nieodkrytego jeszcze na rodzimym podwórku Aleksandra Wnuka. Pozostałą część wieczoru spędzimy z funk-futurystyczną grupą teatralną Beautiful Flowers (Ładne Kwiatki) z Ukrainy.

Dla mieszkańców żądnych unikatowych, kulturalnych wrażeń bilety na całość wydarzenia tylko za 15 zł do nabycia w Estradzie Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) i Teatrze Maska (ul. Mickiewicza 13).

– Artystę będzie można obejrzeć także w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury 14 października o 19:00 i porozmawiać z nim po występnie – informuje Ewelina Jurasz z Estrady Rzeszowskiej.

Aleksander Wnuk

Na muzyczną drogę wstąpił w rodzinnym Rzeszowie, kształcił się w Polsce, Danii i Austrii. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Kopenhadze, w renomowanej klasie prof. Gerta Mortensena, gdzie po studiach magisterskich ukończył także studia podyplomowe w prestiżowej Soloist Class.

W swojej edukacji, a co za tym idzie działalności artystycznej, Wnuk stawia na wszechstronność. Jako artysta Światowego Show Perkusyjnego Global Voices of Percussion (2010) i GloboBeats (2013) w Kopenhadze współpracował z artystami z różnych kultur muzycznych Świata. Jako symfonik koncertuje m.in. z Baltic Sea Philharmonic, I CultureOrchestra, SinfoniaIuventus, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej.

Jako członek PercuramaPercussion Ensemble z Danii Aleksander Wnuk koncertował m.in. w Chinach i Skandynawii. Jako solista występował w Danii, Szwecji, Austrii, Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Niemczech.

Wnuk jest zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego w Fermo (Włochy) i uczestnikiem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w Monachium (Niemcy) w 2014 roku, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na Świecie.

Świat trzech mężczyzn

Beautiful Flowers (Ładne Kwiatki) przedstawią ponadczasowy temat w ultranowoczesnym wydaniu. Świat trzech mężczyzn w który wkracza kobieta, miłosny eksperyment przesiąknięty falą żeńskiej siły i piękna. Spektakl przypominający raczej medytację, bez zbędnych słów i kłamliwych póz.

Grupa grała już w Rzeszowie w czasie Wschodu Kultury – Europejskiego Stadionu Kultury 2015, prezentując satyrę „Tłuszcz”. Fenomenalny pantomimiczny obraz przyciągnął tłumy widzów. Kontynuacją ich oczekiwanej obecności na scenach w Polsce jest udział w festiwalu „Konfrontacje” Teatralne i prezentacja nowego spektaklu „RED” nagrodzonego na festiwalu „Saltowska wiosna”.

Całość potrwa ok. 2 h (z przerwą) w tym koncert – 30 minut, spektakl – 60 minut. Bilety w przedsprzedaży 15 zł, w dniu wydarzenia 20 zł.

Organizatorem jest Estrada Rzeszowska. Początek o godz. 19:00.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama