Zdjęcie: HaWa / materiały prasowe
Reklama

W najbliższą niedzielę (23 stycznia) w Teatrze „Maska” w Rzeszowie odbędzie się spektakl „Kajtuś Czarodziej” w reżyserii Heleny Radzikowskiej.

„Kajtuś Czarodziej” to spektakl na motywach powieści Janusza Korczaka. Tytułowy Kajtek to bardzo niespokojny chłopiec. Na podwórku i w szkole znany jest z uprzykrzania życia innym – ciągle żartuje, zakłada się z kolegami i psoci za trzech, co niejednokrotnie daje się we znaki jego opiekunom. Choćby bardzo się starał, nie potrafi wysiedzieć w miejscu.

Jedynie babcia potrafi dotrzeć do chłopca i opowiada mu niesamowite, pełne tajemnic historie. Te opowieści pobudzają jego wyobraźnię do tego stopnia, że zaczyna on marzyć o byciu czarodziejem. Jego niezłomna wiara przenosi go w zupełnie inny, pełen magii świat, w którym Kajtek całkowicie się zanurza.

Śmierć ukochanej osoby sprawia jednak, że niewinne, zabawne czary stają się groźne, a jego magia niszczycielska. Czy uda mu się odzyskać równowagę? W jak niesamowite przygody i miejsca zaprowadzi go czarodziejska moc? Przekonajcie się sami w najbliższą niedzielę (23 stycznia) w Teatrze „Maska” w Rzeszowie. 

Na scenie wystąpią: Jadwiga Domka, Kamil Dobrowolski, Bogusław Michałek, Maciej Owczarek i Anna Złomańczuk. Spektakl rozpocznie się o godz. 16:30. Jest on przeznaczony dla dzieci od 7. roku życia. Spektakl odbędzie się w reżimie sanitarnym. Bilety można kupić na stronie internetowej teatru oraz w kasie „Maski”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama