Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Zdjęcie z próby spektaklu
Reklama

Co stanie się jeśli nie będziemy reagować na zło, na przemoc i niszczycielskie zapędy polityków i demagogów? 14 października w Teatrze Przedmieście premiera „Makbet – głosy z ciemności” według dramatu Williama Shakespeare’a.

Spektakl, w reżyserii w Anety Adamskiej-Szukały, odbędzie się w najbliższą sobotę, o godz. 19:00. Rezerwacje miejsc pod numerem telefonu: 667 714 730.

Na scenie występują: Aneta Adamska-Szukała, Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Miłosz Ruszała, Paweł Sroka, Maciej Szukała. Za muzykę do spektaklu odpowiada Jakub Adamski, a za scenografię: Paweł Sroka i Maciej Szukała.

„Makbet – głosy z ciemności” to spektakl, który, jak mówią jego twórcy, stawia diagnozę kondycji współczesnego świata. Ostatnie lata, w których żyjemy zaskoczyły i przeraziły nas w sposób dotychczas nieznany.

– Wojna toczy się wszędzie, a grzech pychy i choroba ambicji dotyka niemal wszystkich, nie tylko tytułowego Makbeta – zwraca uwagę Michał Szukała z Teatru Przedmieście.

Świat na gruzach, świat w ruinie, apokalipsa, zło mieszkające na bagnach, nie boi się nam ukazać, a nawet mówić do nas i wchodzić w grę. Lucyfer już się nie kryje, tylko odsłania twarz. Tam gdzie nie ma miłości, rodzi się zło.

Co stanie się, jeśli nie powiemy „Nie!”, jeśli damy opętać się niszczycielskim podszeptom tego świata? Co stanie się jeśli nie będziemy reagować na zło, na przemoc i niszczycielskie zapędy polityków i demagogów?

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Lady Makbet, żeby przetrwać, musi dorównać mężczyźnie, a nawet musi być silniejsza od niego, zamienia rodzenie dzieci na niszczenie. Za wszelką przemoc, gwałty, manipulacje i zdrady, my kobiety, nasze matki, babki i duchy naszych prababek bierzemy odwet.

Wyzywamy cały świat przemocy na pojedynek. Głos Lady Makbet jest głosem jednej z czarownic, ona jest jedną z nich. To głos zemsty. Bo jak inaczej możemy się bronić…

W tym mrocznym świecie naznaczonym „głupotą świata” miota się bohater Szekspira – Makbet, uwięziony w swoich ambicjach, ale też lękach. Słyszy głosy, widzi odbicia swoich czynów, zaczyna odkrywać mrok swojej duszy. To wszystko go niszczy od środka.

Kolejna prezentacja spektaklu „Makbet – głosy z ciemności” zaplanowana jest na 21 października, o godz. 19.00.

Zdjęcie: materiały prasowe

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

 
Reklama