Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

„Kiedy byłem małym chłopcem” w reżyserii Tomasza Mana, to historia o legendzie polskiego bluesa – Tadeuszu Nalepie, którą premierowo zobaczymy 30 kwietna w Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie.

Już nie raz mieliśmy okazję się przekonać, że Teatr im. W. Siemaszkowej lubi robić zarówno spektakle muzyczne, jak, te które odbywają się poza jego murami. Wychodzi mu to całkiem nieźle, czego przykładem są dwa widowiska w reżyserii Jana Szurmieja, które traktują o wielkich pieśniarkach minionego czasu – Edith Piaf i Marlenie Dietrich.

O tym, że spektakle poza murami teatru to świetna sprawa mogliśmy się przekonać chociażby podczas ubiegłorocznego festiwalu „Trans/Misje”. Twórcy tej niezwykłej imprezy teatralnej jako scenę dla spektakli wybrali m.in. rzeszowskie bulwary, gdzie odbyło się wspaniałe widowisko „Diabeł Łańcucki”, czy „W cieniu korony –  rzecz o Witoldzie Wielkim”.

Teraz „Siemaszka”, myśląc o kolejnej swojej premierze, postanowiła połączyć w jedno zarówno aspekt muzyczny, jak i plenerowy. Spektakl, który zobaczymy 27 i 28 kwietnia, po pierwsze, będzie traktował o Tadeuszu Nalepie – związanym z Rzeszowem legendarnym bluesmanie, twórcy ponadczasowej grupy Breakout, a po drugie, zostanie on zaprezentowany w Podziemnej Trasie Turystycznej.

Opowieść, którą wyreżyseruje Tomasz Man (także autor scenariusza) będzie traktowała o młodzieńczych latach Tadeusza Nalepy, a tym samym o początkach jego kariery, która rozpoczęła się właśnie w Rzeszowie. Akcja przedstawienia umieszczona będzie w czasie przygotowań do pierwszego koncertu w karierze zespołu w rzeszowskim klubie „Łącznościowiec” 3 września 1965 roku.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Spektakl będzie nosił tytuł „Kiedy byłem małym chłopcem”, który nawiązuje nie tylko do młodzieńczych lat Nalepy, ale także do jednego z jego największych hitów o tym samym tytule. W spektaklu zagrają znani rzeszowskiej publiczności: Małgorzata Pruchnik-Chołka i Michał Chołka oraz gościnne występujący Marcin Marzec.

Bilety w cenie 40 zł można kupić w kasie „Siemaszki”. Premierowy spektakl rozpocznie się o godz. 19:00.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama