Zdjęcie: Przemysław Wiśniewski / Materiały prasowe
Reklama

Rzeszowski Teatr Przedmieście zaprasza na spektakl „Otello tonight!” wg dramatu Williama Szekspira – 14 i 16 lutego o godz. 19:00.

„Otello” w wydaniu Teatru Przedmieście jest tak naprawdę pełnym tęsknoty hymnem o miłości, to łkanie o miłość. Jeśli jest na świecie coś za co warto umierać to właśnie miłość; tak było zawsze i tak zawsze będzie. Jednak to rzadki dar, łaska Boża, iskra, muśnięcie anielskich skrzydeł…

Jeśli zdarzy się, tu na ziemi, wielka miłość to, niestety, skazana jest na niebezpieczeństwa, ryzyko, niesie w sobie od razu gorycz porażki. Największym niebezpieczeństwem dla miłości jest ludzka natura – pełna sprzeczności i lęku. Ciemny nie jest Otello- czarny jest jego lęk, jego zwątpienie w siebie, jego poczucie, że nie zasługuje na Desdemonę.

Bohater Shakespeare’a jest mężczyzną na wskroś współczesnym, a budzące się w nim demony braku zaufania, podejrzliwości i niewiary w uczucie są szaleńczo podsycane przez naszą kulturę. To, co u Shakespeare’a wydaje się osobliwe i spowodowane kompleksem koloru skóry czy pochodzenia, w dzisiejszym świecie staje się codzienne, prozaiczne.
 
Normalne jest bowiem to, że nie wierzymy w miłość, że zabijamy ją w sobie i w innych, ulegając podszeptom szatańskiej siły Iago, który zerka na nas cały czas. Ukrytym bohaterem „Otella” jest ciemny Iago, który swoją mocą zatruwa duszę Maura i innych bohaterów. Otello staje się tak naprawdę jego ofiarą, bo zabijając swoją ukochaną zabija przecież sam siebie.
 
Podczas spektaklu „Otello tonight!” na scenie występują: Aneta Adamska (reżyserka), Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Albert Opolski, Paweł Sroka, Maciej Szukała.
 
Bilety na spektakl można rezerwować pod numerem telefonu: 667 714 730. Bilety w cenie: 40 zł i 30 zł (ulgowy).
 
Zdjęcie: Przemysław Wiśniewski / Materiały prasowe
 
Oprac. (ak)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: