„Milky Polsky” – to tytuł singla do teledysku, który nakręciła rzeszowska grupa Spiral. Jeszcze w tym miesiącu ukaże się nowy, a zarazem trzeci album grupy.

[Not a valid template]

 

Spiral powstał w 2004 r. Gra muzykę z pogranicza post rocka oraz dream popu, chętnie eksperymentuje z trip-hopem, metalem progresywnym, czy muzyką elektroniczną. Wszystko okraszone zwiewnym wokalem Urszuli Wójcik.

Zespół odnosi coraz więcej sukcesów na polskim rynku muzycznym. We wrześniu był gwiazdą siódmej edycji rzeszowskiego festiwalu „Rockowa Noc”.

Spiral zwyciężył w regionalnych eliminacjach do festiwale Opole Debiuty 2007. Może poszczycić się także zdobyciem pierwszego miejsca w plebiscycie Antyradia, w ramach którego za album pt. „Urban Fable” (debiutancka płyta) zdobył nagrodę Płyta Rocku 2009, wyprzedzając takie sławne grupy, jak Kult, Hey, Czesław Śpiewa czy Happysad.

Spiral zwyciężył również na festiwalu Dachoofka, był dwukrotnie wyróżniony w konkursie Złoty Werbel Radia Rzeszów, polską płytę roku według Półki z winylami oraz wiele innych – także zagranicznych wyróżnień.

Zespół zagrał do tej pory około 200 koncertów w Polsce i za granicą.

W 2014 r. Spiral nagrał drugi album „Cloud Kingdoms”. Już niebawem ukaże się trzecia pyta rzeszowskiego zespołu. Album będzie nosił nazwę „Bullets” i składa się z 10 autorskich utworów.

Premiera płyty 28 października br. Będzie na niej m.in. piosenka „Milky Polsky”, do której Spiral nakręcił teledysk, promujący nowy album. Za wykonanie teledysku odpowiada ekipa filmowa Lumberjack Studios z Katowic.

Teledysk był kręcony w kilku miejscach w Rzeszowie, zdjęcia trwały cztery dni, montaż i edycja ponad tydzień.

– Nowy album wyróżnia przede wszystkim fakt, że zawiera dwa utwory w języku polskim. Nigdy wcześniej nie nagrywaliśmy piosenek w języku polskim. Muzycznie album będzie bardziej przestrzenny, lżejszy – zapowiada Mateusz Mazur, gitarzysta zespołu Spiral.

W listopadzie oraz grudniu Spiral rusza w trasę koncertową po Polsce, promującą najnowszy album. Pierwszy koncert trasy będzie właśnie w Rzeszowie – 17 listopada w klubie Vinyl.

Oprócz wspomnianego Mateusza Mazura i wokalistki Urszuli Wójcik, Spiral tworzą jeszcze: Grzegorz Kyc (gitara) Brunon Lubas (bas, fx) i Przemek Nycz (perkusja).

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama